Antibes – opis.

Antibes – Juan-les-Pins, drugie największe miasto w Alpach Nadmorskich, usytuowane między Cannes i Niceą, otoczony jednym z najpiękniejszych wybrzeży Francji, o długości 25 km.Miasteczko położone jest pomiędzy znanym centrum kultury Cannes (ok. 10 km w kierunku wschodnim) a zatokąMarina Baie des Anges (na zachód). 
Jest to bardzo stara, historyczna miejscowość, założone w V w. p.n.e. przez Greków. Miasto pełne niezwykle pięknych ogrodów i parków, a nad morzem – najpiękniejsze na Lazurowym Wybrzeżu plaże z drobnym piaskiem, wiele restauracji z wykwintną kuchnią śródziemnomorską, kluby nocne, kasyna, dyskoteki, muzyka od rana do późnej nocy … W Antibes jest ok. 300 słonecznych dni w roku!

Artyści w Antibes.

Ma wspaniałą tradycję artystyczną, która sięga XIX wieku. Przybywali tutaj pisarze, malarze, aktorzy i piosenkarze, m.in. Hemingway, Valentino, Piaf, a w późniejszym okresie Miles Davies.
Na promenadzie wzdłuż plaży są rozstawione co kilka metrów stelaże z reprodukcjami obrazów namalowanych w Antibes przez malarzy odwiedzających ten kurort.
Wstęp na plaże strzeżone jest płatny, ale nie brakuje pięknych, dzikich plaż. Najbardziej popularna i bezpłatna ciągnie się wzdłuż starówki.

Co warto zobaczyć w Antibes?

Oceanarium Marineland – największy w Europie wodny ogród zoologiczny. Przez szybę gigantycznego akwarium można stanąć oko w oko z rekinem. Poza tym są tu wieloryby, delfiny, orki, foki i inne zwierzęta.To tutaj Luc Besson zrealizował część słynnego filmu „Wielki błękit”. Muzeum Picassa w dawnym zamku Grimaldich.W drugiej połowie lat czterdziestych XX w. w Antibes przebywał i tworzył Pablo Picasso. Jego ceramiczne dzieła stanowia trzon tutejszego Muzeum Picassa. Malarz miał tutaj swoją pracownię.

Ciekawe miejsca w Antibes.

Warto tez wybrać się do Muzeum Napoleona i muzeum archeologicznego, który mieści się w twierdzy św. Andre

Fort Carre 
Stare Miasto otacza bastion zbudowany w XVI wieku. Można po nim spacerować i przyglądać się jachtom, które zawijają tu ze wszystkich stron świata. Antibes Juan-les-Pins jest największym portem jachtowym w Europie.

Sanktuarium de la Garoupe
Św. Helena (matka cesarza Konstantego) poleciła utworzenie tu miejsca kultu chrześcijańskiego. Została wzniesiona kaplica ku czci patronki miasta – Notre Dame de La Garde.