Polowanie w Afryce dla trofeów myśliwskich, RPA – krwawe safari w Parku Krugera, organizacja safari w RPA, na co można polować, co można spotkać na safari?

Polowanie w Afryce.

Nie ma myśliwego, który nie uległby urokowi Afryki. Rozległe, niekończące się równiny, dzikie bezludne góry, parne dżungle, złociste wybrzeża oceanów nie maja sobie równych na świecie. A do tego niesłychane wprost bogactwo zwierzyny, dziesiątki gatunków na które można polować. Także dziś w Afryce można zapolować w stylu wielkich safariPolowania odbywają się w rozległych łowiskach, liczących wiele tysięcy hektarów.

Krwawe safari.

Polowanie jest dozwolone przez cały rok w Republice Południowej Afryki i prawie wszystkich gatunków zwierząt, w tym „Big Five” – lew, słoń, lampart, nosorożec, bawół. Dzisiaj, największy park narodowy na świecie – Kruger Park organizuje działania na przesiedlenie przebywajacych gatunków zwierzat, a czasami zezwala na polowania i strzelanie, w tym nawet do słoni w celu kontroli ich liczebności.

Trofea z safari

Jako trofea można polować na szakala, pawiany, rysie, dziki, zebry, ptaki i około 26 gatunków antylop. W rejonie łowieckim obejmujacym od 1600 do 62000 ha przebywa znaczna ilość specjalnie wysiedlonych zwierząt przeznaczonych do odstrzału. Zakwaterowanie dla polujących turystów, od skromnych do luksusowych w systemie all inclusive. Polowanie – w towarzystwie zawodowych myśliwych, którzy są upoważnieni do polowań i zapewnienia niezbędnej broni i odzieży. Płatność – na miejscu za każdego ze zwierząt zabitych lub rannych.

Organizatorzy safari

Niemcy maja bogate doświadczenie w organizowaniu safari w Afryce. Niemieckie biura podróży prześcigają się w ofertach wycieczek na afrykańskie safari dla turystów, m.in. z Polski. Z relacji uczestników takich wypraw na „krwawe łowy” można się dowiedzieć, że to „polowanie życia”, a siła wyzwalanej andrenaliny w trakcie takich polowań jest niesamowita i nie mieści się w skali porównawczej.