Afryka – Republika Południowej Afryki, klimat, atrakcje, oferta dla turystów odwiedzających RPA. Co warto zobaczyć w tym zróżnicowanym i pięknym kraju?

Republika południowej Afryki – położenie.

Republika Południowej Afryki jest najdalej na południe wysuniętym państwem w Afryce, z trzech stron otoczonym przez ocean, linia brzegowa ma ponad 2500 km. Republika Południowej Afryki ma powierzchnię 1 219 912 km².

Głębokie doliny rzek dzielą kraj na kilka grup górskich, najwyższe z nich to Góry Smocze ciągnące się z północnego wschodu przez enklawę Lesotho w kierunku południowo-wschodnim.

Najdalej na południe wysuniętym obszarze Afryki spotykają się dwa Oceany, Ocean Atlantycki i Ocean Indyjski. Większość rzek w Republice znajduje swe źródła w Górach Smoczych i płyną głównie na wschód w kierunku Oceanu Indyjskiego.

Klimat RPA.

Południowa Afryka posiada kilka stref klimatycznych. Od suchego pustynnego przy granicy z Namibią do klimatu podzwrotnikowego w południowo-wschodnim obszarze kraju. W większej części kraju klimat jest przeważnie słoneczny i suchy. Śnieg w zimie pada zazwyczaj tylko wysoko w górach.

Położenie RPA na półkuli południowej powoduje, że pory roku są przeciwne niż w Europie.

Atrakcje RPA.

Jedno z najbogatszych państw świata – Republika Południowej Afryki – stała się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla rekreacji i podróży na całym świecie. Luksusowe miasta, wśród których perłą jest niewątpliwie Cape Town, płynnie współistnieją wśród nietkniętych krajobrazów, mających wpływ na życie wielu gatunków ssaków.

Dwa oceany, wspaniałe wybrzeża i plaże – Południowa Afryka stara się mądrze zagospodarować wszystkie swoje atrakcje turystyczne w taki sposób, aby czerpać dochody z turystyki, ale nie zniszczyć przyrody.

Oprócz safari, największą atrakcją w RPA są liczne wytwory rzemiosła, a także biżuteria z miejscowego złota, zdobiona szlachetnymi i półszlachetnymi kamieniami. Nic dziwnego, ze turyści rzadko wyjeżdżają zawiedzeni.