Nie byłeś w Botswanie – nie widziałeś prawdziwej Afryki! Zwiedzanie i podstawowe informacje. Pogoda i temperatury w Botswanie. Safari w Botswanie.

Co przyciąga turystów do Botswany?

Botswana to państwo śródlądowe. Graniczy od południa i wschodu z Republiką Południowej Afryki (RPA), na zachód i północ – z Namibią, na północy – z Zambią, na północnym-wschodzie – z Zimbabwe. Duże obszary Botswany zajmuje Pustynia Kalahari.

Botswana – stolica Gaborone

Klimat i temperatury w Botswanie.

Klimat: na północy – tropikalny, średnia temperatura w styczniu +25°C, lipca – +16°C, opady roczne to 700 mm. Na południu – subtropikalny, spadek temperatury w czerwcu i lipcu od +27°C w ciągu dnia do 0°C w nocy, od grudnia do lutego od +46°C w ciągu dnia do +26-35 C w nocy. Pora deszczowa na południu trwa od września do kwietnia (około 250 mm Opadów rocznie). Różnice dobowe temperatury są bardzo duże, na południu nawet zdarzają się noce z przymrozkami.

Na pustyni Kalahari nocne przymrozki są normalnym zjawiskiem, nawet w czerwcu i lipcu. W miejscach z dostateczną ilością wilgotnego powietrza przymrozki mogą przyjść w każdej chwili, niezależnie od temperatury w ciągu dnia. Najlepszy czas na podróż do Botswany w okresie od maja do sierpnia.

Główne miasta i kurorty:

Gaborone, Francistown, Lobatse, Maun, Kasane.

Turystyka, czyli atrakcje Botswany.

Przemysł turystyczny rozwija się bardzo szybko. Turystów zagranicznych przyciąga różnorodność i piękno naturalnego krajobrazu, tożsamość kulturowa miejscowej ludności, niezwykłe przygody na safari. Nie byłeś w Botswanie – nie widziałeś prawdziwej Afryki! Na terenie Botswany jest Park Narodowy Chobe (Chobe National Park) słynący z najwiekszej populacji słoni w Afryce. W Botswanie znajduje się unikatowy fenomen przyrody – Delta Okawango, rzeki, która wpada do pustyni. Botswana – miejsce narodzin rzeki Limpopo, znanej nam z dzieciństwa, w wierszach i piosenkach. Na terenie Botswany jest jedyna w swoim rodzaju pustynia – Kalahari. Botswana – światowym liderem w wydobyciu diamentów. Botswana jest doskonałym miejscem dla afrykańskiego safari , ma największe skupisko słoni w Afryce, a konkretnie w parku narodowym Chobe, gdzie jest delta rzeki Okavango. Botswana zaprasza do Afryki!

Zwiedzanie: Muzeum Narodowe i Galeria Sztuki w Gaborone, Muzeum Etnograficzne (Mochudi).

Parki narodowe: Makgadikgadi, Nksai Pan i Chobe, delta rzeki Okavango (największa oaza na kontynencie afrykańskim), kompleks starożytnych malowideł skalnych w górach Tsodilo.

Zakupy. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odzież z wełny, tania i wysokiej jakości. Są tu także ciekawe drewniane rękodzieła w stylu Maorysów.