Kenia, Afryka – safari, Życie bez adrenaliny dla Ciebie nie istnieje? Przyjedź do Kenii. Mombasa – restauracje, bary, nocne zabawy … cywilizacja!, klimat, temperatury, powietrze, woda, atrakcje, parki narodowe, kurorty, waluta.

Kenia – kraina safari.

Kenia – miejsce narodzin safari. Safari w języku suahili oznacza „idziemy i patrzymy”. Ale nie należy mylić z safari z polowaniem. Safari – to „idź i zobacz”. Kenia oferuje safari na każdy gust:

  • Safari w środowisku naturalnym – nie żałuj, pieszo lub w jeep-ie ciesz się obserwując zwierzęta w ich siedliskach.
  • Historyczne i etnologiczne safari. Zapoznanie z życiem i warunkami bytowymi Masajów – rdzennych mieszkańców Kenii, historyczne – to jest poszerzenia horyzontów wiedzy i stajemy sie bogatsi o nowe doświadczenia.
  • Safari na plaży. Wyjątkowość Kenii polega na zaoferowaniu turystom nie tylko bogactwa Kenii w faunę i florę, ale i wspaniałych wakacji na plaży, w luksusowym hotelu na wybrzeżu Mombasy.
  • Safari Sport. Golf, trekking, wspinaczka na góry Kenii,spływy wśród wodospadów – to wszystko i więcej znajdą w Kenii, turyści przyzwyczajeni do aktywnego trybu życia.
  • Safari Adventure. Czy lubisz ryzyko? Życie bez adrenaliny dla Ciebie nie istnieje? Przyjedź do Kenii. Nie, nie będziesz się nudzić.
  • Panoramiczne safari. Dla koneserów piękna przyrody, Kenia – to skarb prawdziwy. Wykonane podczas podróży po Kenii unikatowe zdjęcia zajmą godne miejsce w Twojej bezcennej kolekcji.
  • Safari hobbistów. Lubicie nurkowanie, obserwowanie ptaków, kolekcjonujecie podbój górskich szczytów – spełnienie Waszych zainteresowań zawsze będzie priorytetem dla specjalistów od turystyki w Kenii, którzy oferują fascynującą podróż do tego wspaniałego kraju.

Waluta:

Walutą kraju – szyling kenijski. Akceptowane są międzynarodowe karty kredytowe American Express, Visa i inne.

UWAGA! Wywóz waluty krajowej poza Kenię zabroniony.

Klimat:

Afrykański żar w Kenii nie występuje. Kenia ma wyjątkowo łagodny klimat – jedna z przyczyn popularności tego kraju wśród turystów. Na równiku – klimat tropikalny, na wybrzeżu Mombasa – ciepły i wilgotny, w pobliżu Somalii – suchy. Na ogromnych sawannach, które leżą na wysokości 1200 metrów nad poziomem morza, noce są chłodne,temperatury w ciągu dnia zazwyczaj +22 `C +30 C.”. W pobliżu Jeziora Wiktorii – wilgotny i deszczowy. Średnia temperatura w Nairobi +24°C, na wybrzeżu +28°C. Można tu odpocząć przez cały rok.

Kenia jest położona na równiku i turyści powinni i są świadomi, że jest tylko jeden sezon – lato – a dokładniej okres, który w Europie jest zwany „szczytem” sezonu, – w którym temperatura powietrza w Kenii wynosi +25-30 C, a wody – +25-26 C.

Woda: Nie zaleca się picia wody z kranu i picia napojów z lodem, aby się ochłodzić lepiej kupić wodę i napoje w butelkach.

Owoce: Rynki nie są zalecane do zakupu pokrojonych owoców. Należy je dokładnie umyć detergentami przed spożyciem.

Pływanie: Zaleca się pływać tylko w wyznaczonych miejscach.

Safari: W czasie safari Safari nie można:

  • wychodzić poza miejsce pobytu bez towarzyszącego strażnika,
  • podczas wycieczki wysiadać z samochodu lub vana bez zgody przewodnika – kierowcy (w przypadku zagrożenia musi szybko ruszyć)).
  • robić zdjęcia tubylcom bez ich zgody lub zezwolenia, nie odwiedzać ich w domu bez towarzyszącego przewodnika.

UWAGA! W Kenii obowiązuje prawo w zakresie ochrony środowiska, w tym zakaz polowań na wszystkie gatunki zwierząt.

Główne miasta i kurorty: 

Park Narodowy Amboseli , Park Narodowy Masai Mara, jezioro Naivasha, jezioro Nakuru, Watamu, Lama, Malindi, Nairobi, rejony góry Kenii, Mombasa.
Mombasa. Tradycyjne wakacje na plaży i zaledwie godzinę lotu od Nairobi. Orientalny koloryt starożytnego arabskiego miasta portowego, doskonałe luksusowe hotele – miękkie, białe, rozkoszne piaszczyste plaże (najlepsze na świecie) – restauracje, bary, nocne zabawy … cywilizacja!