Czym Tanzania przyciąga turystów z całego świata? Zwiedzanie: kraj Kilimandżaro, nurkowanie na wyspie Mafia, przygoda safari i luksusowe wakacje na białych plażach Zanzibaru, klimat.

Zwiedzanie i wycieczki po Tanzanii w Afryce

Park Narodowy Ngor Ngor: Park Ngorongoro na liście „Światowego Dziedzictwa Przyrody” UNESCO. Kilimandżaro: Jest to najwyższy szczyt w Afryce – 5895 m, jest wyraźnie widoczny na wiele kilometrów. Wokół rozciągają się sawanny Tanzanii i Kenii. Aby wspiąć się na górę Kilimandżaro nie potrzeba doświadczenia, tylko doskonały stan zdrowia stan zdrowia. Lake Manyara National Park (Park Narodowy Jezioro Manjara): Tutaj możesz zobaczyć wszystkie afrykańskie zwierzęta, z wyjątkiem lampartów i gepardów. Najbardziej znany widok w parku – lwy wspinające się na akacje… 

Park Narodowy Serengeti: Jeden z największych parków na świecie. Znajduje się 320 km. Od Arusha, na wysokości od 910 m.do 1820 metrów nad poziomem morza. W języku Masajów „Serengeti” oznacza „niekończące się równiny”. Spośród wszystkich rezerwatów przyrody w Afryce, Serengeti zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby gatunków i całkowitą liczbą zwierząt, które go zamieszkują. Na terenie rezerwatu znajduje się ponad milion dużych ssaków. 

Park Narodowy Tarangire: Znajduje się niedaleko od Arusha (120 km). Na wschodnim brzegu jeziora Manyara i obejmuje obszar 2600 kilometrów kwadratowych. Park otrzymał swoją nazwę od płynącej tu z północy na południe rzeki Tarangire. Słynie z wielu dzikich zwierząt, zwłaszcza w porze suchej, od lipca do października. W tym okresie tysiące zwierząt – antylopy, zebry, słonie, bawoły, lwy – migrują z suchego stepu Masajów do rzeki Tarangire w poszukiwaniu wodopojów. Wyspa Zanzibar: największa wyspa Tanzanii, położony na Oceanie Indyjskim. Zanzibar – głównym portem morskim i lotniczym. Stone Town – miasto głownie z arabską architekturą. W centralnej części miasta zachowanych jest wiele średniowiecznych budynków: meczety, madrasas, wiele pałaców, domów z XVI – XVIII wieku. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w grudniu 2000 r. Miasto przyciąga wielu turystów. Nurkowanie w Zanzibarze: Centrum nurkowe – znajduje się w centrum miasta Stone Town na ulicy Ktneata, obok hotelu Tembo. Nurkowanie na wyspie Mafia: Wyspa słynie i jest idealnym miejscem do nurkowania. Naukowcy potwierdzili, że wyspa ma jedne z najbogatszych raf na świecie, z mnóstwem korali twardych i miękkich oraz wiele tropikalnych ryb.

Czym Tanzania przyciąga turystów z całego świata?

Tanzania – kraj Kilimandżaro. Tanzania – miejsca narodzin wielkiej migracji zwierząt. Tanzania – jedyne miejsce na świecie, gdzie można odwiedzić wyspę Mafia, dziewicze rafy koralowe, raj dla rybaków, płetwonurków i miłośników sportów wodnych. Tanzania – kraj, w którym można połączyć przygodę safari i luksusowe wakacje na białych plażach Zanzibaru. Tanzania – jedyny kraj na świecie, w którym wydobywa się drogocenny kamień tanzanit. Dodaj do swojej kolekcji podróży Tanzanię, a nie pożałujesz …

Stolica, główne miasta i kurorty.

Stolica Tanzanii: Dodoma

Główne miasta i kurorty:

 • Dar-Es-Salaam – jedno z największych miast w Afryce Wschodniej. Dar-es -Salaam jest gospodarczą stolicą kraju.
 • Dodoma – administracyjna stolica Tanzanii.
 • Arusha – miasto w północnej części kraju, „Wrota Tanzanii”.
 • Kigoma – miasto niemal w samym sercu Afryki, na brzegu jeziora. 
 • Tanganika – główny port. Mafia – wyspa Tanzanii na południowy-wschód od Dar-es-Salaam.
 • Mbeya – miasto w południowej Tanzanii, punkt tranzytowy podróży do Zambii. 
 • Bagamoyo – kiedyś największe centrum handlu niewolnikami na wschodnim wybrzeżu Afryki.
 • Teraz – mała wioska rybacka. W centrum miasta kilka kamiennych budynków kolonialnych, na oceanie – ruiny fortu. 
 • Moshi – przytulne miasteczko u stóp Kilimandżaro
 • Serengeti – Park Narodowy i krater-Ngor Ngor. 
 • Tanga – arabskie miasto na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.

Tanzania – geografia.

Największy kraj w Afryce Wschodniej, położony na południe od równika. Do Tanzanii, należą wyspy Zanzibar (największa koralowa wyspa u wybrzeży Afryki), Pemba i Mafia. Tanzania oferuje piękne, piaszczyste plaże otoczone palmami, ogromne, aż rojące się od ryb jeziora, wyspy Zanzibar i Mafia – pełne egzotycznych magii.

Klimat Tanzanii.

Klimat: tropikalny, gorący i wilgotny na wybrzeżu i suchy na kontynencie. Temperatura w Tanzanii w ciągu roku może się wahać od 20 ° do 32°C, ale na wybrzeżu nie spada poniżej 25°C. Najwyższe temperatury w lutym i marcu, najniższe – w lipcu i sierpniu. Wielka pora sucha zaczyna się w czerwcu, a kończy we wrześniu. W okresie od stycznia do marca jest bardzo gorąco. Dwie pory deszczowe: największa pora deszczowa – w kwietniu i maju, kiedy są bardzo obfite opady deszczu i od końca września do początku listopada, kiedy występują niewielkie opady deszczu.