Co można spotkać na Wybrzeżu Szkieletów w Namibii? Kraj dwóch pustyń – Namib i Kalahari, krater, meteoryty, Hoban, klimat, temperatury, atrakcje na wczasach i zwiedzaniu.

Atrakcje Namibi – wakacje w Afryce

Prawie 365 słonecznych dni w roku, bogactwo flory i fauny, różnorodności zjawisk geologicznych, bogaty wybór hoteli, domków, kempingów i pól namiotowych, rybołówstwa śródlądowego i morskiego, polowania, wycieczki na balonach z gorącym powietrzem i śmigłowcem nad stadami antylop, wyścigi motocyklowe po piaszczystych wydmach lub podwodne wycieczki do zatopionych armat w jeziorze Otchikoto, czynią Namibię popularnym regionem turystycznym.

Pustynia Namib – najstarsza pustynia świata, jej wiek szacuje sie na 60-80 milionów lat – brązowe skały, kaniony, wydmy, które są stale w ruchu. Jest całkowicie sucha, bez kropli deszczu w zimie (lipiec) – najtrudniejszy okres dla zwierząt jest prawdziwym rajem dla turystów – zmęczone żarem zwierzęta uciekają do małych stawów, kałuż. Można wtedy zobaczyć i sfotografować niemal wszystkich członków flory Namibii.

Geografia Namibi

Namibia – państwo w południowo-zachodniej Afryce, leżące nad Oceanem Atlantyckim (długość wybrzeża – 1572 km). Graniczy z Angolą (długość granicy 1376 km), Botswaną (1360 km), RPA (967 km), Zambią (233 km) oraz Zimbabwe.

Stolica Namibii – Windhoek znana z bogatej niemieckiej architektury kolonialnej, corocznego niemieckiego karnawału Vick i jako jedna z najbezpieczniejszych stolic w Afryce.

Klimat Namibi.

Namibia charakterystyczny suchy klimat, typowy dla regionów półpustynnych z regularnymi suszami. Średnia temperatura w okresie letnim w dzień (październik – kwiecień) 28-36°C (do 42°C na północy), w nocy 15-24 ° C. W zimie temperatury w ciągu dnia osiągają + 15-20°C, a w nocy może spaść do – 5°C. Pora deszczowa trwa od listopada do kwietnia. Na wybrzeżu Atlantyku klimat jest sterowany przez chłodny prąd Benguela.

Perła Namibii – Park Narodowy Etosha, siedlisko wielu tysięcy gatunków flory i fauny, wiele unikatowych roślin. Jest głównym centrum turystycznym z licznymi jeziorami, z których część jest nawet oświetlona w nocy, dla wygody fotografowania.

Miasto Ai-Ais słynie z gorących źródeł i faktu, że tutaj bierze swój początek Fish River Canyon, drugi co do wielkości na świecie po Wielkim Kanionie w USA.

Niewątpliwie do atrakcji tyrystycznych Namibi zalicza się – Skeleton Coast (Wybrzeże Szkieletów), nad brzegiem którego postrzegane są skorodowane szkielety zatopionych statków. Sztorm od czasu do czasu wyrzuca na piaszczysty brzeg fragmenty monet antycznych, ceramiki, miecze, a nawet broń. Skeleton Coast jest parkiem narodowym, do którego dostęp jest tylko na specjalną przepustkę (około 40 dolarów na osobę).

Mała miejscowość Swakopmund położona na granicy Pustyni Namib i Oceanu Atlantyckiego słynie z ogromnej wydmy wzdłuż wybrzeża i jest doskonałym miejscem do wędkowania. W grudniu i kwietniu woda jest podgrzewana do 25-26 stopni, co sprawia, że rejon jest popularnym kurortem nadmorskim.

Grutfonteyn – największy na świecie krater meteorytu Hoban. Namibia – kraj dwóch pustyń – Namib i Kalahari. Namibia – kraj wyjątkowych atrakcji i bogaty w przyrodę. A co najważniejsze – w Namibii, będziesz zawsze mile widziany.