Co Mozambik może zaoferować turystom.

Wakacje w Mozambiku, czyli złoto, kość słoniowa, i inne atrakcje: plaże, rafy koralowe, nurkowanie, Bazaruto, Benguerra i Pemba, Maputo.

Turyści dopiero zaczynają odkrywać Mozambik i światowej klasy kurorty tego niezwykłego kraju. Niewątpliwie popularność tego kraju wzrośnie, gdy wszyscy będą wiedzieć, że: 

  • Plaże Mozambiku ze swoim pięknem i czystością zaliczane są do jednych z najlepszych na świecie
  • W każdym hotelu Bazaruto i Benguery (Mozambik) na jednego wypoczywającego turystę przypada do czterech pracowników obsługi
  • podwodny świat archipelagu Bazaruto oferuje możliwość obserwowania wszystkich odcieni morskiego życia amatorom nurkowania i snorkelingu
  • wędkowanie w Mozambiku na całym świecie doceniane jest przez miłośników spędzania tego rodzaju urlopu

Wideo: 15 atrakcj Mozambiku, które należy zobaczyć:

https://youtu.be/ydfspIGgVKM

Klimat Mozambiku.

Klimat: na północy, w pobliżu równika tropikalny – temperatura przez cały rok wynosi (25 ° C do 28 ° C), a skala opadów wynosi 1100/1300 mm. w skali roku. Na południu klimat zmienia się na bardziej łagodny – ze średnią temperaturę obniżoną do 20-22 ° C, opady są również mniesze – 500/1000 mm. w skali roku. Pora deszczowa trwa od listopada do kwietnia i maja. Częste susze (ostatnia w 1998 roku, miała katastrofalne skutki) oraz niszczycielski skutki cyklonów tropikalnych. Najlepszy czas na wizytę w Mozambiku – od czerwca do sierpnia, kiedy temperatura powietrza i opady są najbardziej optymalne dla Europejczyków.

Historia i dzień dzisiejszy Mozambiku.

Mozambik – jeden z najstarszych krajów świata. Około 2000 lat temu ludy Bantu zaczęły migrować do dzisiejszego Mozambiku, przynosząc narzędzia z żelaza i broń, i stali się podstawą współczesnego społeczeństwa. Handel złotem i kością słoniową wyniósł cywilizację Mozambiku na najwyższy poziom w Afryce. Mozambik przyciaga turystów przede wszystkim pięknem piaszczystych plaż. Piękne wybrzeże i krystalicznie czyste wody BazarutoBenguerra i Pemba szybko odzyskały swoją legendarną popularność.

Maputo – stolica Mozambiku

Niedawno odnowiony dworzec wygląda jak pałac, wieńczy go gigantyczna kopuła z miedzi, z dekoracjami polerowanego drewna i marmuru. Interesujący jest także ogród botaniczny, Narodowe Muzeum Sztuki, które posiada doskonałą kolekcję najlepszych współczesnych artystów żyjących w Mozambiku.

Główne miasta Mozambiku.

Beira – 880 km na północ od Maputo – drugie największe miasto w Mozambiku, jest głównym portem i końcową stacją kolei trans-afrykańskich. Całe wybrzeże tego obszaru jest bogata w różne obiekty minionych wieków spoczywających na dnie morza.
Pemba – nadmorskie miasto w „gardle” dużej zatoki na północy Mozambiku – może być dumna ze swoich ciekawych budynków zwłaszcza starego miasta Bayksa.

Atrakcje Mozambiku.

Większość turystów przyjeżdża tu ze względu na piękne plaże, zwłaszcza słynnej plaży Wimbee i rafy koralowej znajdującej się blisko brzegu. Wimbee to luksusowy kurort pełen barów, restauracji, centrów rozrywki, dobrze wyposażone miejsca do nurkowania, wędkowania, surfingu, itd. Na drodze między miastem i plażą znajdują się warsztaty rzemieślników plemienia Macondo. Piękne drewniane rzeźby wykonane na sprzedaż i po bardzo niskich cenach.

Jednym z najpiękniejszych miejsc na kontynencie afrykańskim jest Morski Park Narodowy -„Archipelag Bazaruto „. Błękitne wody, piaszczyste plaże, gaje palmowe, rafy koralowe, plus mnóstwo tropikalnych ryb, które zamieszkują te wody. Możliwe jest nurkowanie i dokonywanie połowów. Cały obszar między kontynentem, a tymi 150-cioma wyspami jest teraz chroniony jako naturalny park narodowy światowej klasy. W ciągu ostatnich kilku lat na archipelagu aktywnie rozwija się jeden z najlepszych kurortów w Afryce złożony z luksusowych hoteli i wspaniałych plaż. W ostatnich latach Mozambik przyciąga turystów możliwością nurkowania wśród tropikalnych raf. Najlepszy sezon do nurkowania – od kwietnia do grudnia.