Wakacyjna przygoda na wyspie Mauritius, biznes na Mauritiusie, klimat, pogoda. Dziesięć największych atrakcji, które należy zobaczyć.

Mauritius – wakacyjna przygoda 

Region Północny wyspy Mauritius to centrum turystyczne – wiele luksusowych hoteli usytuowanych przy pięknej plaży o miałkim piasku, na brzegu ciepłe laguny,nurkowanie, narty wodne, pływanie, wędkarstwo. Park Mahabi Belomb – największy rezerwat przyrody na Mauritiusie, z bogatą i bardzo zróżnicowaną roślinnością tropikalną. Park Riviera de Angiles – pozwala spojrzeć na krokodyle,gigantyczne żółwie, kameleony, małpy, nietoperze i inne w otoczeniu bujnej tropikalnej roślinności: bambusy, liany, orchidee, palmy kokosowe, itp… 
Reunion Island – wspaniałe, idylliczne miejsce, przepiękne plaże i przejrzyste laguny zachęcają do uprawiania różnych dyscyplin sportowych: żeglarstwo, nurkowanie, narty wodne. Fani samotności zawsze mogą znaleźć na Mauritiusie doskonałe małe zatoczki, gdzie nikt inny nie będzie przeszkadzał?

Port Louis – zabytki i atrakcje.

Port Louis jest bogaty w zabytki architektoniczne. To Jumma Meczet, Katedra św.Jana, Muzeum Mauritius La Chasse, hindusko-tamilska świątynia Maesvarat, Katedra św.Ludwika na ulicy Church Street, stary fort Adelaide. Centrum znajduje się w okolicach Placu Broni, w którym dominuje Government House – budynek siedziby rządu. Za nim jest piękny budynek parlamentu, gdzie odbywają się posiedzenia Zgromadzenia Ustawodawczego Mauritiusa. W pobliżu, w otoczeniu ogrodów stoi budynek Muzeum Narodowego. Szczególnie uwielbiane przez turystów są: trzy wspaniałe restauracje – chińska restauracja Le Tung Fong, hinduska Le Poole i francuska O `Gourmet oraz ogród botaniczny w stylu kolonialnym w 1889 roku, w którym znajduje się miniaturowy model Wieży Eiffla.


Biznes na Mauritiusie

Centrum biznesowe wyspy Mauritius – miasto Kyurpip, jedno z pierwszych miast wybudowanych na Mauritiusie. Tutaj są ambasady, przedstawicielstwa dużych firm i luksusowe rezydencje znaczących osobistości. Zasługują na uwagę: ratusz wybudowany w stylu kolonialnym, King’s College(królewska uczelnia), swoją architekturą przypomina fasadę Pałacu Buckingham, ratusz – wspaniała wizytówka architektury kreolskiej, biblioteka publiczna, gdzie znajdują się interesujące rękopisy dotyczące historii wysp Mascarene. Jest też ogród botaniczny, w którym znajdziemy bogatą kolekcję roślin tropikalnych.

Mauritius – geografia.

Mauritius – państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km od Madagaskaru. Wyspa jest częścią archipelagu Maskarenów. Stolicą wyspy i największym miastem jest Port Louis, leżący w jej północno-zachodniej części. Dzięki rozwiniętemu sektorowi turystycznemu przyciągnął znaczne zagraniczne inwestycje, osiągając tym samym jedne z najwyższych w Afryce dochody na obywatela.

Pogoda na Mauritiusie.

Pogoda. Mauritius jest doskonałym miejscem na wakacje. Przez cały rok na wyspie jest ciepło i słonecznie. Możesz się wybrać o każdej porze roku na wakacje i mieć pewność, że pogoda nie zepsuje Ci wakacji. W porównaniu z krajami europejskimi, w których występują cztery pory roku – na Mauritiusie rozróżniamy tylko dwie pory roku: lato i zimę. Lato trwa od listopada do kwietnia, a zima – od maja do października. Oba sezony zazwyczaj charakteryzują się dobrą pogodą, tylko w lecie wilgotność może być nieco większa. zima jest chłodniejsze i bardziej odpowiednia dla starszych turystów, którzy mają trudności w znoszeniu upałów.

Temperatura na wyspie.

Temperatura wody latem wynosi zwykle ok. 27°C, w zimie spada do 22°C. Temperatura powietrza na obszarach przybrzeżnych waha się od 25°C do 35°C. Na centralnego płaskowyżu jest chłodniejszy przez większość czasu – od 20 ° C do 28 ° C. W zimie temperatura w rejonach nadmorskich wynosi około 24°C, natomiast w centralnej części wyspy – około 18 C, ale w nocy temperatura może spaść o kilka stopni. Dla turystów, którzy preferują eko-turystykę i chcą zbadać wyspę, a także turystów lubiących spacery i wycieczki, najlepsze miesiące na wakacje to wrzesień, październik i do połowy listopada.