RPA – Park Krugera, Afryka – safari, podstawowe informacje dla turystów odwiedzających Park Krugera, dlaczego Park Krugera? Safari w Parku Krugera.

Park Krugera.

Na terytorium Republiki Południowej Afryki znajduje się kilka rezerwatów przyrody. Największy z nich – o nazwie National Forest Kruger Park, położony w północno-wschodniej części Republiki Południowej Afryki, mniej niż godzinę lotu od Johannesburga.Ten ogromny rezerwat przyrody rozciąga sie na setki mil wzdłuż granicy z Mozambikiem. Na jego terytorium zamieszkuje wiele dzikich zwierząt, w tym gatunków rzadkich i zagrożonych.

Dlaczego Park Krugera?

Park Krugera jest domem dla zwierząt w ich naturalnym środowisku. Miejsce to w bardzo niewielkim stopniu zostało zmienione człowieka, dlatego demonstruje nam prawdziwą Afrykę. Park Krugera posiada więcej gatunków flory i fauny niż jaki kolwiek inny park w RPA. Jest tam ok. 336 gatunków drzew, 49 gatunków ryb, 34 gatunków płazów, 114 gatunków gadów, 507 gatunków ptaków i 140 ssaków.

Safari w Parku Krugera

Safari – wyprawa myśliwska, ewentualnie dłuższa podróż karawanowa w Afryce Wschodniej. Obecnie, wraz z rozwojem globalnej turystyki coraz częściej terminem tym określa się formę zorganizowanego wypoczynku i rekreacji poprzez podziwianie i fotografowanie naturalnej przyrody, a zwłaszcza świata zwierząt.

Park ten zwiedza się jeżdżąc samochodem, z którego nie wolno wysiadać. Noclegi dla turystów są w bardzo komfortowych domkach kempingowych z klimatyzacją – krytych strzechą.

Obozy noclegowe są ogrodzone kolczastym drutem pod napięciem. Bramy takiego obozu zamykane są szczelnie na noc o ściśle określonej porze. Ktokolwiek spóźni się na godzinę zamknięcia, to płaci karę.

Informacje dla uczestników safari

Dozwolona maksymalna prędkość jazdy wynosi 40 km/godz. na drogach gruntowych i 50 km/godz. na drogach z utwardzoną nawierzchnią. Wjazd do Parku Krugera i poruszanie się po terenie parku ograniczone jest do pory dziennej. Na terenie parku nie można mieć zwierząt domowych i broni palnej. Obowiązuje zakaz wjazdu dla motocykli i samochodów z otwartym dachem. Na terenie Parku Krugera występuje malaria. Zalecane jest branie tabletek na malarię itp.. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z samochodu na obszarach poza kempingami. Zwierzęta zawsze mają pierszeństwo na drogach.