Najlepsze środki transportu na Ibizie. Czym najlepiej podróżować po Ibizie. Autobus, samochód, pociąg …

Ibiza staje się coraz modniejszym kierunkiem wakacyjnych planów Polaków. Udają się na nią kuszeni bajecznymi plażami i wciąż jeszcze nietkniętymi przez cywilizację, uroczymi na swój sposób dzikimi terenami. Na Ibizę przybywają również wszyscy ci, dla których liczy się doskonała zabawa, bo wiedzą, że czeka tu na nich ogromna liczba lokali rozrywkowych. Aby jednak móc w pełni skorzystać z uroków Ibizy, nie powinno się pozostawać tylko w jednym miejscu. Uatrakcyjnić nasz pobyt na Ibizie mogą wycieczki po samej wyspie, jak i jej najbliższych okolicach. Zobacz, czym najlepiej podróżować i co można w trakcie takich wycieczek zobaczyć.

Kiedy najlepiej zwiedzać Ibizę?

Teoretycznie zwiedzanie wyspy, można włączyć do każdego swojego pobytu – zarówno tego typowo wakacyjnego, jak i poza sezonem. Jednakże najbardziej odpowiednim czasem do zwiedzania wyspy jest okres wiosenny czyli miesiące od lutego do kwietnia. Wtedy na wyspie nie jest zbyt gorąco. Poza tym feeria barw wiosennych kwiatów oraz kwitnące drzewa migdałowe czy cytrusowe, pozwalają nasycić oczy, przynoszą też relaks i ukojenie. Podróżowanie po tak malowniczych obszarach Ibizy, dostarcza wielu emocji, gdyż wyspa prezentuje się wyjątkowo uroczo.

Czym zwiedzać wyspę?

Najlepiej wybrać autobus. Na Ibizie dostępne są dwa rodzaje autobusów. Pierwszy to te, które kursują regularnie. Drugi to tak zwane discobusy czyli autobusy kursujące tylko w sezonie letnim. Dowożą one turystów do największych dyskotek i klubów oraz ułatwiają komunikację z najpopularniejszymi miejscowościami wypoczynkowymi – nadmorskimi. Regularne trasy autobusowe pozawalają nam lepiej poznać największe miasta Ibizy tj. Ibiza (stolica), Sant Antonio de Portmany (największe centrum rozrywkowe na wyspie), Santa Eularia.

Doskonale zadbane drogi oraz malownicze, najczęściej licznie zakręcające i dość wąskie drogi, sprzyjają też takim pojazdom jak samochód, motor czy skuter. Wypożyczalnie tych pojazdów znajdziemy nie tylko we wszystkich miastach na wyspie, ale również na lotniskach i w portach promowych. Cena wynajmu pojazdów wahają się między 20-50EUR / dzień. UWAGA! Najdroższą opcją jest wynajem skutera. Warto też pamiętać, że większość firm zajmujących się wypożyczaniem pojazdów, może wymagać od nas dodatkowo posiadania karty kredytowej. Wypożyczonymi pojazdami można poruszać się jedynie po obszarze danego miasta. Zabronione jest przemieszczanie się nimi pomiędzy wyspami.

Wiele emocji mogą dostarczyć nam również podróż katamaranem z przeszklonym dnem. Kursują one tylko w sezonie pomiędzy poszczególnymi wyspami. Sporą atrakcją może być też wyprawa kajakowa. Wypożyczalnie kajaków dostępne są jedynie w dużych miejscowościach wypoczynkowych i ośrodkach rekreacyjnych. Wiele emocji mogą też dostarczyć naszym pociechom specjalne wycieczki pirackie statkiem. Taki rejs to nie tylko okazja do przyjrzenia się wyspie, ale również sporo emocji i doskonała zabawa.