Reklama
Strona główna Hiszpania Ciekawostki o Majorce

Ciekawostki o Majorce

Majorka - Pierwsze ślady, przydatne informacje, ciekawostki, Fryderyk Chopin.

152
chopin valdemossa majorca

Majorka – Pierwsze ślady, przydatne informacje, ciekawostki, Fryderyk Cho i ludzie świata biznesu.

Choć pierwsze ślady bytności na wyspie datuje się na 123 rok p. n. e. to jednak obecnie na Majorce nie zachowało się zbyt wiele starożytnych zabytków. Wyjątkiem są ruiny i łaźnie rzymskie w okolicach Palmy, które jednak na wytrawnych obieżyświatach nie zrobią zbyt wielkiego wrażenia.

Śladami Chopina

Pewnie niewielu naszych rodaków wie, że znany wszystkim Fryderyk Chopin, w pewnym okresie swojego życia zamieszkiwał właśnie na Majorce. A dokładnie w miejscowości Valldemossa, gdzie mieszkał w miejscowym klasztorze, który usytuowany jest malowniczo nad morzem, na jednym ze stromych urwisk. Obecnie w klasztorze znajduje się muzeum, gdzie można podziwiać różne pamiątki po wybitnym pianiście.

Przydatne informacje

Jadąc na Majorkę nie potrzebujemy żadnych wiz, jedynie dowód osobisty lub paszport. Na Majorce obowiązuje czas środkowo- europejski, czyli taki sam jak mamy w Polsce. Walutą obowiązującą jest euro, a ceny są wyższe niż te, jakie spotykamy w polskich sklepach. Najdrożej jest oczywiście w rejonach wybrzeży, w kurortach, gdzie właściciele nastawiają się na bogatych turystów. Często goszczą na wyspie znane sławy i ludzie świata biznesu.