Turcja to prawdziwy raj na ziemi dla turystów. Piaszczyste plaże, czyste i ciepłe wody morskie, piękne zabytki, niesamowita historia i przyjaźnie nastawieni mieszkańcy, to zaledwie namiastka zalet tego niezwykłego kraju. W który region byśmy się nie wybrali, to z całą pewnością nie pożałujemy. Jeżeli lubimy wylegiwać się na plaży, to wspaniałych plaż z pewnością nie zabraknie nikomu. Jeżeli lubimy historię i zabytki, to nasze spacery z całą pewnością będą bardzo długie i przyniosą wiele wrażeń. Właściwie tak by można było wyliczać bez końca, gdyż niesamowitych miejsc i historii w Turcji na pewno nikomu nie braknie.

Ciekawostki o Turcji dla turystów i wczasowiczów – historyczne.

Turcja to kraj, gdzie historia wyłania się praktycznie z każdego zakątka, z każdej budowli. Zwiedzając zabytkowe miasta, wioski spotkamy się z wieloma legendami i ciekawostkami. Będąc w zachodniej Turcji napotkamy zapewne wielki posąg koja trojańskiego, który powstał na pamiątkę słynnej na cały świat wojny trojańskiej. Także na zachodzie Turcji znajduje się znana wszystkim chrześcijanom góra Ararat, na której to działy się niesamowite wydarzenia z Arką Noego w roli głównej. Z Turcją, a w szczególności z Anatolią są związane znane postaci historyczne, które zamieszkiwały na tych terenach: król Midas, Homer, Aesop, Juliusz Cezar i wielu innych, o których zapewne usłyszymy nie raz podczas swoich wędrówek.

Ciekawostki o Turcji dla turystów i wczasowiczów – praktyczne.

Wjeżdżając na teren Turcji musimy wykupić dla dzieci specjalną wizę, która będzie ważna przez kolejne trzy miesiące. Ponadto dzieci powyżej 13- go roku życia muszą posiadać paszport, a mniejsze mogą być dołączone do paszportu rodziców, pod warunkiem jednak, że będzie widniało tam ich zdjęcie. Warto też pamiętać, że w Turcji należy się targować, gdyż podawane ceny są zawsze zawyżane. Oczywiście nie dotyczy to dużych supermarketów, lecz małe sklepiki i bazary. Ponadto nawet tam, nigdy nie należy się targować o cenę pieczywa, gdyż jest ona narzucana przez władze i nie może ulegać zmianom. Choć wiemy, że w Turcji tradycja picia i parzenia kawy ma bardzo głębokie korzenie, to mało kto z nas wie, że była ona pierwszym krajem, który wprowadził ją do wewnętrznego obrotu.