Miasteczko Kemer jest ośrodkiem turystycznym położonym u podnóża gór Taurus. Kilkadziesiąt lat temu była to zwykła mała wioska rybacka, która w zawrotnym tempie przekształciła się w kurort turystyczny na bardzo wysokim poziomie.

Kemer to przede wszystkim piękne krajobrazy, piaszczyste plaże oraz lazurowe morze. Wszystko to powoduje, że miasteczko jest bardzo lubiane przez turystów, którzy wybierają się na urlop w tą część Morza Śródziemnego. Doskonale rozwinęła się tutaj baza hotelowa oraz port, który zachęca turystów do żeglarstwa. W mieście jest mnóstwo restauracji, które oferują potrawy kuchni regionalnej. Osoby interesujące się historią i zabytkami powinny zwiedzić ruiny starożytnego miasta Olympos. Najciekawszą atrakcją tego miejsca jest płonący gaz, który ulatuje z ziemi. Zjawisko to jest nazywane przez Turków Yanas.

Wrażenie na turystach robią również ruiny miasta, Phaselis. Obiektem, który warto zobaczyć jest Kekova. To kolejne ruiny, jednak dodatkową atrakcją jest to, że znajdują się one pod wodą. Według archeologów, w wyniku trzęsienia ziemi, które miało miejsce wiele wieków temu miasto zostało całkowicie zniszczone przez wody morskie.

Z Kemer można udać się, do Beldibi. Maleńka osada przyciąga fantastycznymi krajobrazami. Cały jej obszar porośnięty jest cytrusowymi gajami, zielonymi lasami, z, pomiędzy których wyłaniają się czyste, kamieniste plaże. Widok naprawdę zapiera dech w piersiach.

W pobliżu Kemer usytuowana jest miejscowość Goynuk. Warto się tutaj wybrać, aby zobaczyć piękne zatoki i zwiedzić jaskinie, których na tym obszarze jest naprawdę mnóstwo.

Mając więcej czasu możemy wybrać się również z przewodnikiem w niższe partie gór Taurus, aby podziwiać piękno górskiej przyrody. Jeśli chodzi o plaże w Kemer to należą one do jednych z najlepszych w Turcji. Przyznano im niebieską flagę, którą otrzymują pasma najczystsze i najlepiej przygotowane dla turystów.