Czy wycieczki i wczasy do Turcji są tanie czy też drogie – to tak naprawdę jest kwestia dyskusyjna. Bowiem w nawet najtańszym miejscu na świecie, można wydać za urlop sto razy więcej, niż w tym najdroższym i odwrotnie. Tak naprawdę jest to uzależnione od bardzo wielu czynników, które w ostateczności wpływają na cenę naszego wypoczynku. Turcja jest krajem bardzo modnym wśród Polaków i w ogóle Europejczyków, a to za sprawą dość korzystnych ofert biur podróży. Ponadto wspaniałe, egzotyczne plaże, piękna pogoda i wiele zabytków, rekompensują nam te wszystkie niedogodności finansowe. Oczywiście wszystko jest uzależnione od zasobności portfela, zatem ci mniej zamożni poszukują różnych promocji i okazji.

Czy można tanio wypocząć w Turcji?

Odpowiadając na tytułowe pytanie: czy można tanio wypocząć w Turcji? Nasza odpowiedź brzmi: TAK. Co zatem trzeba zrobić i jak się przygotować do urlopu, aby nie pochłonął on całego naszego budżetu? Po pierwsze przejrzyjmy propozycje biur podróży i wybierzmy te najkorzystniejsze. Pamiętajmy też o tym, że nie tylko oferty z ostatniej chwili są tanie, wręcz przeciwnie. Jeżeli zamówimy wycieczkę z dużym wyprzedzeniem, to także w takim wypadku biura podróży oferują niższe ceny. Dokładnie też sprawdzajmy hotele, jest wiele takich o wysokim standardzie, które nie posiadają zbyt wielu gwiazdek. Warto sprawdzać opinie osób, które już były w Turcji, a na pewno polecą nam tanie i sprawdzone noclegi. 

Dużym kosztem przy każdym wyjeździe jest koszt przejazdu. Najdroższy jest przelot samolotem, a najtańsze są koleje. Jeżeli chcemy coś pośredniego, to warto wybrać swoje auto.

Ceny wycieczek i na miejscu.

Ceny wycieczek do Turcji kształtują się w przedziale od 2000 zł od osoby wzwyż. Ta druga kwota jest praktycznie nieograniczona, gdyż jest tam wiele hoteli o bardzo wysokim standardzie, a za to oczywiście trzeba słono płacić. Jednak jak już napisaliśmy, można bez problemu znaleźć oferty za 2000 zł i tutaj w cenie będziemy mieć koszt noclegu i ubezpieczenia na dwa tygodnie. Oczywiście do tego musimy doliczyć koszt dojazdu i wyżywienia. Jeżeli na miejscu będziemy sami gotować i kupować jedzenie, to możemy zaoszczędzić kolejne, dość spore kwoty. Pod warunkiem jednak, że żywność będziemy kupować poza kurortami, gdzie ceny są bardzo wysokie. W zwykłych sklepach żywność kształtuje się na podobnym poziomie cenowym jak w Polsce, część jest nawet troszkę tańsza.

Przykładowe ceny “First Minutę” wycieczek do Turcji w sierpniu 2023 roku:

Filtry: Rodzina 2+2 (7-12 lat), All Inclusive, Trip Advisor > 4.5 gwiazdki, hotele tylko 5*, All Inclusive 6-7 noclegów. Cena za wszystkich, wylot z Warszawy:

  • Hotel Aydinbey Kings Palace – 14220zł
  • Seaden Quality Resort & Spa – 16300zł
  • Selectum Luxury Resort – 23300zł
  • Hotel Meryan – 10728zł
  • Belek Beach Resort – 12760zł
  • Hotel Side Star Resort – 13334zł

Jak widać różnice są spore, wszystkie hotele są bardzo dobre. Niestety rodzina 2+2 w sezonie musi się liczyć z wydatkiem powyżej 10tys. zł.