Czy na Seszelach jest bezpiecznie?

Bezpieczeństwo na Seszelach. Praktyczne wskazówki i porady. Seszele to afrykański kraj, zatem całkowicie odmienna kultura, obyczaje i zachowania.

1599
Złodziej na plaży na Szeszelach

Egzotyczne kierunki zawsze fascynowały naszych rodaków. Tak samo jest w przypadku Seszeli, które zachwycają i elektryzują jednocześnie. Jest to miejsce wręcz bajkowe, które zachwyca różnorodnością flory i fauny, której nie spotkamy nigdzie indziej na świecie. Na odległych wyspach archipelagu seszelskiego, bytują chronione gatunki ptaków i zwierząt, które w warunkach cywilizacji by już dawno wyginęły. Niezamieszkane i dzikie wyspy Seszeli są dla nich idealnym schronieniem. Warto więc wybrać się na Seszele, aby podziwiać tą wspaniałą przyrodę, jednak w tak dzikiej podroży trzeba pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

Bezpieczeństwo 

Seszele to afrykański kraj, zatem całkowicie odmienna kultura, obyczaje i zachowania. Zatem aby uniknąć kłopotów z miejscowymi ludźmi, zawsze należy traktować ich z szacunkiem i najlepiej lekkim dystansem. Choć dla europejczyków jest to kraj bardzo egzotyczny i kojarzący się głównie z dzikimi przestrzeniami, to jednak turyści najczęściej zatrzymują i przebywają podczas urlopów w strefach hotelowych. Tam na pewno jest bezpiecznie i nie ma się czego obawiać. Jeżeli jednak wybieramy się na wycieczki w miejsca niezamieszkane, to bądźmy ostrożni i uważni. Zawsze takie wycieczki muszą być organizowane z przewodnikiem, który zna teren.

Praktyczne wskazówki i porady

Tak jak w każdym innym kraju, gdzie są duże skupiska turystów, trafiają się drobni oszuści i złodzieje. Uważajmy zatem na dokumenty, karty kredytowe i gotówkę. Tej ostatniej nie nośmy w dużych ilościach przy sobie, a jeżeli chodzi o karty, to najlepiej schować je do hotelowego sejfu, a ze sobą zabierać tylko jedną.