Turyści ściągają do Dalyan w Turcji nie tylko ze względu na przyrodę, czy też na lecznicze kąpiele w tutejszych wodach termalnych i błotnych, ale także ze względu na wysokiej klasy zabytki historyczne.

Dalyan video.

Choć Dalyan to niewielka wioska turecka, to ściąga ona co roku całe rzesze turystów. W przeciwieństwie do innych tego typu małych miejscowości, znajdziemy tam bardzo dobrze rozwinięta bazę noclegową, która zadowoli najwybredniejszych. Jedynym minusem jest to, że hotele znajdują się w oddaleniu od plaży, w samym centrum miejscowości. Głównym powodem jest tutaj ochrona przyrody i środowiska, gdyż wokół miejscowości znajduje się Park Krajobrazowy, którym można podziwiać tysiące egzotycznych gatunków ptaków, zwierząt i ryb. Ponadto właśnie tutaj znajduje się słynna plaża, na której składają jaja żółwie morskie. Okolica otoczona jest ponadto lasami piniowymi, które sprawiają, że powietrze i cały ekosystem jest tutaj naprawdę wyjątkowy.

Dalyan – zabytki

Turyści ściągają do Dalyan nie tylko ze względu na przyrodę, czy też na lecznicze kąpiele w tutejszych wodach termalnych i błotnych, ale także ze względu na wysokiej klasy zabytki historyczne. Można tam zobaczyć malowniczo wtopione w skały grobowce, ruiny świątyń, wspaniale zachowany teatr, łaźnie rzymskie, bazylikę i wiele innych ciekawych budowli.