Teneryfa to wyspa należąca do Hiszpanii. Malownicze położenie na Oceanie Atlantyckim sprawia, że jest to najczęściej odwiedzana wyspa w archipelagu kanaryjskim. Wysokiej klasy zaplecze turystyczne, słoneczna pogoda, ciepła woda, idealne warunki do uprawiania windsurfingu i nurkowania, liczne imprezy i festiwale, oraz egzotyczna przyroda i kultura sprawiają, że jest to idealne miejsce do spędzenia wymarzonego urlopu.

Położenie i krajobraz.

Teneryfa to jedna z siedmiu wysp w archipelagu kanaryjskim. Jest położona na Oceanie Atlantyckim w odległości około 1100 km od brzegów Hiszpanii. Jest to wyspa wulkaniczna, która powstała przed 30 milionami lat. Jej powierzchnia jest górzysta, pokryta licznymi wąwozami, dolinami i wielkimi skałami. Plaże są w większości kamieniste, choć przy niektórych hotelach utworzono w sposób sztuczny, piaszczyste plaże.

Klimat i pogoda.

Góry przedzielają wyspę na dwie strefy klimatyczne. Strefa północna jest nieco chłodniejsza i notuje się tam więcej opadów deszczu, a południowa jest bardziej sucha i ciepła. Przez cały niemal rok panuje tam łagodna pogoda z temperaturami w granicach 20-32’ C. Zatem nawet jeżeli pojedziemy tam zimą, to możemy być pewni, że będzie ciepło i naprawdę wakacyjnie. Jedynie na północy w miesiącach zimowych występują dość częste opady deszczu, jednak nie powinno to zepsuć urlopu w tak wyjątkowym miejscu.