Reklama
Strona główna Francja Jaka jest pogoda i temperatury we Francji w sierpniu? Lato we Francji.

Jaka jest pogoda i temperatury we Francji w sierpniu? Lato we Francji.

Sprawdź, jaka jest pogoda we Francji w sierpniu. Sprawdź temperatury sierpnia we Francji.

169
France in August weather and temperatures

Średnie temperatury, opady deszczu, ilość godzin słonecznych i temperatura wody w morzu w sierpniu w różnych regionach Francji. Sprawdź jak wygląda lato we Francji w poszczególnych miastach jak: Paryż, Le Havre, La Rochelle, Metz, Nancy, Lorraine, Strasbourg, Lyon, Bordeaux, Marsylia, Nicea, Ajaccio, Chamonix, Briancon.

Średnie Temperatury we Francji w sierpniu:

MiastoMin (°C)Max (°C)Mean (°C)Min (°F)Max (°F)Mean (°F)
Paryż142620.2587968.4
Le Havre (Północ Francji)162118.4607065.2
La Rochelle (Zachodnie Wybrzeże)172520.8627669.4
Metz, Nancy, Lorraine, Strasbourg (Wschodnia Francja)142620.4587968.6
Lyon (Wschodnia Francja)172822.3628272.1
Bordeaux (Południowo – Zachodnia Francja)162822618271.5
Marsylia (Morze Sródziemne)193024.9678776.8
Nicea (Morze Sródziemne)212824.5708276.1
Ajaccio (Korsyka)182923.6658574.6
Chamonix (Alpy Francuskie)92416.4487561.6
Briançon (Alpy Francuskie)102618.1517864.6
Średnie Temperatury we Francji w sierpniu – opracowanie własne na podstawie danych z climatestotravel.com

Średnie opady deszczu we Francji w sierpniu:

MiastoMilimetryCaleDni
Paryż552.27
Le Havre (Północ Francji)552.29
La Rochelle (Zachodnie Wybrzeże)451.86
Lyon (Wschodnia Francja)602.47
Marsylia (Morze Sródziemne)301.23
Nicea (Morze Sródziemne)200.82
Chamonix (Alpy Francuskie)1254.912
Średnie opady deszczu we Francji w sierpniu – opracowanie własne na podstawie danych z climatestotravel.com

Średnia ilość godzin słonecznych we Francji w sierpniu:

MiastoŚrednioRazem
Paryż7210
Le Havre (Północ Francji)7220
La Rochelle (Zachodnie Wybrzeże)8.5260
Lyon (Wschodnia Francja)8255
Bordeaux (Południowo – Zachodnia Francja)8240
Marsylia (Morze Sródziemne)10.5325
Nicea (Morze Sródziemne)10315
Średnia ilość godzin słonecznych we Francji w sierpniu – opracowanie własne na podstawie danych z climatestotravel.com

Średnia temperatura wody w morzu na wybrzeżach Francji w sierpniu:

MiastoCelsius (°C)Fahrenheit (°F)
Le Havre (Północ Francji)1864
La Rochelle (Zachodnie Wybrzeże)2169
Bordeaux (Południowo – Zachodnia Francja)2271
Marsylia (Morze Sródziemne)2272
Nicea (Morze Sródziemne)2475
Ajaccio (Korsyka)2577
Średnia temperatura wody w morzu na wybrzeżach Francji w sierpniu – opracowanie własne na podstawie danych z climatestotravel.com

Sprawdź prognozę pogody i temperatury powietrza we Francji w sierpniu:

Francja zaprasza nas do jej odwiedzenia, przez cały okrągły rok, oferując dość przyjazne warunki. Przykładem może być tu między innymi pogoda we Francji w sierpniu, która oznacza temperaturę powietrza wahającą się w granicach 27 stopni C (dzień) – 20 stopni C (noc). Ciepły sierpień we Francji to również zachęcająca temperatura wody sięgająca 25 stopni C.

Jak wygląda lato we Francji?

France in August weather and temperatures

Zanim odwiedzisz Francję, możesz się zastanawiać: jak wygląda lato we Francji? Sezon oficjalnie trwa od 21 czerwca do 21 września, ale pogoda we Francji może się różnić. Lato we Francji nie zawsze jest gorące, a pogoda zależy od regionu Francji. Dni mogą zacząć się bardzo chłodno, a potem zrobić się gorąco. Musisz zabrać ze sobą lekką kurtkę lub szal.

Pierwszy letni miesiąc jest zwykle łagodny, ale lipiec i sierpień mogą być burzliwe i gorące. Od połowy lipca do połowy sierpnia to najwspanialsza pora roku, a temperatury w stolicy mogą wzrosnąć do ponad 35 stopni Celsjusza. W środku lata nadal możesz nosić klapki i T-shirt, ale w Paryżu nie jest za gorąco. Noce w Nimes mogą być dość zimne, więc zamykaj okna i dmuchaj w nocy, aby uniknąć zbytniej wilgoci.

Na południu Francji pogoda jest przyjemnie ciepła, ale obszary w głębi lądu są zwykle chłodniejsze niż na wybrzeżu. Góry chronią obszary śródlądowe przed słońcem i deszczową pogodą.

W rzeczywistości lato we Francji to często najlepszy czas na wizytę. Będąc tam koniecznie odwiedź południowe obszary. Najlepiej dla regionu południowego, ponieważ jest najprzyjemniejszy. Ma najlepsze zakresy temperatur, a najsuchsze dni są najbardziej suche.

Pogoda we Francji sprzyja turystom.

Klimat Francji to dość specyficzne uwarunkowania. Oznacza to w praktyce, że ta sama pora roku, w różnych regionach kraju, może wyglądać nieco inaczej. Przykładem może być tu lato we Francji (czyli również sierpień). Na północy kraju, lato bywa chłodne. Na południu zaś ta sama pora roku, to susze oraz temperatury często przekraczają 30 stopni C. Czasami możemy natknąć się również na burzę czy silny grad. Odwiedzając Francję, należy również pamiętać, że większość jej regionów, posiada swój własny mikroklimat. Bez względu jednak na to, kiedy wybierzemy się na swój urlop, możemy być pewni, że Francja powita nas dość dobrymi warunkami pogodowymi. To z kolei sprawi, że wrócimy z pewnością wypoczęci i zadowoleni. Poza tym, zawsze pozostają nam w czasie niepogody, urocze kawiarenki, wykwintne restauracje czy też niezbyt liczne, za to zachwycające zabytki kultury i sztuki.