Wiosna w każdym kraju jest porą roku, na którą wszyscy wyczekują. Tak też jest w Turcji. Przyroda budzi się do życia, a po obfitych deszczach jest naprawdę bujna i rośnie w niesamowitym tempie. Dzieje się tak z powodu szybko rosnących temperatur i dużej wilgotności powietrza. Choć Turcja o każdej porze roku jest piękna, to w kwietniu jest tam naprawdę wyjątkowo.

Pogoda w Turcji w kwietniu- temperatury kwiecień, Turcja

Kwiecień to idealny wręcz miesiąc do zwiedzania Turcji. Oczywiście pogoda w poszczególnych regionach różni się od siebie, jednak kwiecień jest miesiącem gdy wszędzie temperatury są już stosunkowo wysokie. Najcieplej jest w części centralnej i na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Temperatury dochodzą już do 25′ C, zatem bez przeszkód można rozkoszować się słońcem i podziwiać bujną przyrodę. Jedynie nad Morzem Czarnym przez cały niemal rok występują częste opady, które mogą przeszkadzać w zwiedzaniu. Warto wiedzieć też, że we wschodniej i północnej Turcji jest nieco chłodniej. Pamiętajmy też o tym, że w kwietniu, mimo ciepłych dni, noce są bardzo zimne. Temperatury spadają nawet do zera. Zatem wieczorne spacery lepiej sobie odpuścić i zaszyć się w przytulnej kawiarence lub hotelu.

Pogoda w Turcji- co robić będąc w Turcji w kwietniu?

Przyjemna temperatura pozwala przede wszystkim na zwiedzanie. W kwietniu nie ma już częstych opadów deszczu, więc można wybierać na długie spacery i podziwiać bujną przyrodę. Pamiętajmy, że w Turcji głównie wiosną można podziwiać przyrodę, gdyż w upalne lato, większość roślin usycha lub też traci po prostu na swojej atrakcyjności. W kwietniu warto też pomyśleć o wycieczkach rowerowych, gdyż bardzo przyjemnie zwiedzać w ten sposób okolicę. W Turcji przecież jest wiele miejsc, a nawet miast, gdzie nie wolno poruszać się samochodami- rower więc będzie idealny. Kwiecień to miesiąc, który przypadnie do gustu tym turystom, którzy z jednej strony nie lubią upałów, a z drugiej, chcą delektować się tureckim słońcem.