Bodrum w Turcji.

Bodrum to miejscowość wypoczynkowa położona w południowej części Turcji, nad Morzem Egejskim. To jeden z najpopularniejszych kurortów w całej Turcji. Według danych statystycznych port lotniczy Bodrum-Milas obsłużył w 2006 roku prawie 2,5 miliona pasażerów. Łatwo możemy sobie wyobrazić tłumy turystów, które przetaczają się co roku przez tę miejscowość. A jest tutaj po co przyjechać. Wycieczki promem na pobliskie greckie wyspy, liczne zabytki historyczne i kulturalne, restauracje i bazary, a przede wszystkim ciepła pogoda, lazurowe morze i piaszczyste plaże.

Wczasy w Bodrum

Przyglądając się ofertom biur podróży, które proponują wczasy w Bodrum, trudno na pierwszy rzut oka wybrać te, które są godne uwagi. Nazwy hoteli zazwyczaj nic nam nie mówią, a każdy z nich jest polecany i zachwalany jako najlepszy oraz najpopularniejszy hotel w Bodrum. Jak w takich warunkach nie dostać zawrotów głowy?

Na co uważać?

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy decydowaniu się na wycieczkę jest to, czy hotel, w którym rezerwujemy miejsce leży rzeczywiście w Bodrum. Bywa często tak, że w biurze podróży dostajemy informację o tym, że hotel położony jest w centrum Bodrum, podczas gdy tak naprawdę znajduję się on w leżącym 18 km od Bodrum Türkbükü. Każdorazowo należy zatem sprawdzić w internecie wszystkie informacje podawane nam przez biura podróży. Warto także zapoznać się z opiniami ludzi, którzy już odwiedzili dany hotel.

Najpopularniejsze hotele w Bodrum

W niemalże ścisłym centrum Bodrum, a jednocześnie kilka metrów od plaży znajduje się hotel Comca Manzara. Jest on idealną propozycją dla urlopowiczów, którzy chcą mieszkać blisko centrum miasteczka, ale równocześnie pragną uniknąć hotelowego gwaru. Comca Manzara składa się z kilkunastu jednopiętrowych domków. Jest tutaj spokojnie i cicho. Minusem tego miejsca jest brak hotelowej opieki nad dziećmi, choć można ten brak postrzegać również jako zaletę: z powodu braku animacji dla dzieci, Comca Manzara jest bardzo rzadko wybierany przez rodziny z dziećmi. Dzięki temu możemy się cieszyć ciszą i spokojem! Posiłki serwowane przez hotelową restaurację nie należą do najlepszych, ale zawsze można iść zjeść do miasta.
Na pewno godny uwagi jest również hotel Kassandra. Do jego zalet należy to, ze jest on położony w odległości zaledwie 5 km od Bodrum. To bardzo kameralne miejsce, na które składa się 5 dwupiętrowych budynków. Dominują w nim jedno- i dwuosobowe pokoje. Kuchnia jest smaczna i urozmaicona. 

Jednym z najpopularniejszych hoteli leżących pobliżu Bodrum jest Onura Holiday Resort. Ma on bardzo dobrą opinię wśród większości turystów z Polski. Słynie z bardzo miłej obsługi, smacznego jedzenia oraz z tego, że potrafi zapewnić odpowiednią rozrywkę nawet dla bardzo małych dzieci. W przypadku hałaśliwych sąsiadów, można poprosić o zmianę pokoju. Sprawa załatwiana jest od ręki. Na terenie hotelu znajduje się cztery baseny, zjeżdżalnie, kilka restauracji i barów, łaźnia turecka, sauna, a w recepcji można wymienić walutę. Dla gości hotelowych co wieczór organizowany jest grill oraz koncerty muzyki tureckiej.