Jaka jest pogoda na Majorce w kwietniu? Dowiedz się, co można robić na Majorce w kwietniu.

Wiosenna Majorka

to przede wszystkim dość wysokie temperatury w ciągu dnia, kiedy to słupek rtęci może osiągnąć granicę między 17 – 20 st C. Najniższa temperatura nocą osiąga 6-7 st C. (Nadmieńmy, że prawdziwa wiosna na Majorce rozpoczyna się tak naprawdę dopiero w maju). Pogoda na Majorce w kwietniu to również podwyższona temperatura wody, która osiąga już 17 st C. Warto też nadmienić, iż kwiecień na Majorce oznacza też zwiększenie się liczby godzin słonecznych do 8 w ciągu dnia.

Kwietniowe morze z kwiatów na Majorce

to również widok, który z pewnością zachęci nas do odwiedzenia tego pięknego zakątka Balearów w kwietniu. Miesiąc ten obfituje w liczne kwitnienia: roślin, krzewów i drzew owocowych. Można chyba bez wahania stwierdzić, że Majorka w kwietniu to idealne rozwiązanie dla osób szukających spokoju i odreagowania. Miejsce to zamienia się wiosną w oazę soczystej zieleni, która pozwala skutecznie oderwać się od przygnębienia, nasycić oczy i umysł chwilą prawdziwego odprężenia wśród natury.

Co robić w kwietniu na Majorce?

Możliwości jest wiele. Dobrym pomysłem może okazać się wycieczka rowerowa – na własnym bądź też wypożyczonym rowerze. Do naszej dyspozycji jest łącznie ponad 1200 km dróg i ścieżek rowerowych. Majorka podziwiana z perspektywy siodełka naszego „dwuśladu” wygląda naprawdę imponująco. Jest to jednak idealne rozwiązanie jedynie dla osób lubiących aktywny wypoczynek. A co pozostaje dla innych? Możemy na przykład udać się na zwiedzanie. Warto wówczas odwiedzić malownicze miasto Palma, o którym tak wypowiadał się kiedyś nasz rodak Fryderyk Chopin w liście do jednego ze swych przyjaciół: „Jestem w Palmie, między palmami, cedrami, kaktusami, oliwkami (…) Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie (…) Jestem blisko tego co najpiękniejsze. Lepszy jestem…”. * Jednakże nie tylko piękne widoki są tym, co warte jest naszej uwagi. W Palmie znajduje się również piękna gotycka katedra w kształcie korony cierniowej. Pracę nad jej budową trwały od XIII do XVI w. Reprezentatywne okienne rozety sprawiają, iż jest to jedna z najlepiej oświetlonych budowli o charakterze sakralnym w tym rejonie. Wchodzi się do niej poprzez muzeum gdzie znajduje się potężna kolekcja srebrnych monstrancji i średniowiecznych malowideł.

* „Przewodnik ilustrowany: Hiszpania” Wydawnictwo: Berlitz; str.230)