Kwiecień w Hiszpanii może nas jeszcze przywitać nieco zmienną pogodą. Temperatury powietrza z każdym dniem są coraz wyższe i coraz więcej jest dni słonecznych. W przyrodzie widać już prawdziwą wiosnę, zwłaszcza na północy kraju, w regionie najbardziej zielonym ze względu na sporą liczbę obszarów zalesionych i uprawnych.

Kwiecień w Hiszpanii- temperatury powietrza

Temperatury powietrza w kwietniu wynoszą około 20’ C w dzień i około 16’ C w nocy. Coraz dłuższy dzień i coraz więcej godzin słonecznych zachęcają do spacerów i zwiedzania ciekawej okolicy. Oczywiście temperatury w poszczególnych regionach tego kraju znacznie się różnią, jednak generalnie najcieplej jest na wyspach, na południu i wschodzie.

Różnice temperatur

Jak już wspominaliśmy powyżej, w poszczególnych regionach Hiszpanii, temperatury powietrza dość znacznie się różnią. Wahania temperatur są dość znaczne, zatem warto o tym pamiętać przy pakowaniu wakacyjnej walizki. Najcieplejszym regionem Hiszpanii są wyspy, gdzie przez cały niemal rok temperatury powietrza wynoszą ponad 20’ C. Są zatem nawet o 10’ C wyższe od tych, które występują na przykład w styczniu, na północy tego kraju.