Panująca w La Plagne pogoda to dość przyjazne dla narciarzy warunki atmosferyczne. Oznacza to w praktyce, dość wysokie temperatury nawet zimą. Panujące w La Plagne temperatury kształtują się następująco:

 • grudzień -luty to temperatury zaczynające się do -2 – 1 stopnie C do 5-9 stopni C;
 • marzecmaj to amplituda temperatur wahająca się od 3-9 stopni C do 12 – 22 stopni C;
 • czerwiec – sierpień to z kolei temperatury sięgające od 10-13 stopni C do 23-26 stopni C;
 • wrzesień -listopad natomiast oferuje nam temperatury w granicach od 1-8 stopni C do 8-20 stopni C.

Średnie temperatury powietrza w miesiącu w Celsjuszach i Farenchajtach w Alpach Francuskich:

MiesiącMin (°C)Max (°C)Mean (°C)Min (°F)Max (°F)Mean (°F)
Styczeń-550.1234132.3
Luty-471.2244434.1
Marzec-2104.4295140
Kwiecień2137.2355545
Maj51811.6426452.9
Czerwiec82315.5477359.9
Lipiec102618.1517864.6
Sierpień102618.1517864.6
Wrzesień72013.6446956.6
Październik3159385948.3
Listopad-194.2314839.6
Grudzień-461264233.7
Średnie temperatury powietrza w miesiącu w Celsjuszach i Farenchajtach w La Plagne

La Plagne i jego atrakcje

Prawdopodobnie najpopularniejszy resort narciarski w Alpach.

Przewodnik video po kurorcie narciarskim La Plagne.

Wybierając na cel swojej podróży do Francji miejscowość La Plagne, mamy okazję poznać jeden ze starszych ośrodków narciarskich wschodniej Francji. Miejscowość ta, zachęca do odwiedzenia, zarówno amatorów sportów zimowych, jak i całe rodziny z małymi dziećmi. Dla tych pierwszych La Plagne ma do zaoferowania między innymi 425 km tras zjazdowych oraz 140 wyciągów narciarskich. Osoby z dziećmi, mogą spędzić mile czas w jednej z cichych, spokojnych lokalnych wiosek górskich. Na pytanie o to, czy posiada La Plagne atrakcje dla odwiedzających je osób, odpowiadamy: zdecydowanie tak. Są nimi między innymi:

 • ośrodki fitness;
 • ośrodki odnowy biologicznej;
 • lodowiska;
 • tory saneczkowe.

Poza tym, można również skorzystać z takich dodatkowych atrakcji jak chociażby:

 • paint ball;
 • squash;
 • kręgle.

Jedną zaś z najbardziej obleganych atrakcji w La Plagne jest olimpijski tor bobslejowy dostępny dla turystów. Można również obserwować wyścigi psich zaprzęgów. Osobom spragnionym nietuzinkowej rozrywki, można zaś polecić:

 • spacery na rakietach śnieżnych;
 • wspinaczki lodowcowe;
 • wycieczki helikopterem po najbliższej okolicy.

Cytat z Top Snow Travel (przewodnik kompletny):

La Plagne ma tak wiele różnych stylów wiosek (łącznie 11 wiosek, w tym 7 na dużej wysokości) i zakwaterowanie od dużych budynków, które wyglądają jak statki wycieczkowe utknięte na górze, po tradycyjne sabaudzkie hotele i domki. W La Plagne naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Większość stoków w La Plagne jest przeznaczona dla początkujących, a wiele z nich jest długich i ma łagodne nachylenie. Dlatego La Plagne nie jest najlepszym miejscem dla snowboardzistów. Ale narciarze mają wiele do zaoferowania na terenie narciarskim, znanym jako Paradiski. System wind jest wydajny i pomaga z łatwością odkrywać obfitość wiosek.

Mimo że La Plagne to ośrodek narciarski na dużych wysokościach, zapewniający śnieg, poniżej linii drzew znajduje się wiele tras zjazdowych, które są świetne, gdy śnieg jest dobry, a widoczność zła.

Bardziej zaawansowani narciarze mogą korzystać z szerokiej gamy terenów freeride poza stokami La Plagne. Po niedawnych opadach śniegu, gdy warunki lawinowe są sprzyjające, udaj się do Bellecôte i zbocza z Roche de Mio. Aby naprawdę jak najlepiej wykorzystać teren poza trasami, zarezerwuj przewodnika lub instruktora, który zabierze Cię w najlepsze miejsca.

La Plagne jest również połączone z sąsiednim kurortem Les Arcs, co prawie podwaja obszar narciarski, czyniąc go trzecim co do wielkości na świecie. Oba ośrodki są połączone dwupoziomową kolejką linową, która przewozi narciarzy przez dolinę. Ze względu na wielkość obszaru Paradiski, jazda na nartach w obu ośrodkach w ciągu jednego dnia nie jest realną opcją. Jeśli Twój czas w La Plagne jest ograniczony, po prostu trzymaj się lokalnej przepustki i uzupełnij go przedłużeniem o dzień wyjazdowy do Les Arcs. Na dłuższą metę pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze.

Jeśli chodzi o wybór miejsca pobytu, masz szeroki wybór opcji. Dzieje się tak, ponieważ La Plagne składa się z jedenastu pojedynczych wiosek, w tym siedmiu na dużej wysokości. Nieruchomości wakacyjne obejmują zarówno tradycyjne sabaudzkie hotele i domki, jak i ogromne budynki, które wyglądają jak statki wycieczkowe zacumowane w górach. Oznacza to, że dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie…

… więcej szczegółowych informacji znajdziecie na:

https://www.topsnowtravel.com/the-ultimate-guide-to-la-plagne/