Wraz z nadejściem lipca do tureckich kurortów przychodzi czas na wakacje na plaży – pogoda w lipcu w Antalyi jest bajecznie ciepła i niezwykle słoneczna. Dobowa temperatura utrzymuje się w granicach +30-32 stopni Celsjusza. Takie gorąco, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, w lipcu znosi się bardzo łatwo. Przyjemny faktem jest to, że Turcja geograficznie znajduje się w strefie bardzo niskiej wilgotności. Woda morska jest podgrzewana do komfortowej temperatury (ok. +23-24 stopni Celsjusza), w nocy woda morska nie ostygnie, jak to było do niedawna w maju.

Czerwiec w Antalyi.

Morze i plaże w Antalyi w lipcu nie są zatłoczone, ponieważ nie ma masowego najazdu turystów, a z tego samego powodu obsługa w hotelach, barach i restauracjach jest jeszcze energiczna i świeża, a zwłaszcza w serwisie.

W lipcu na lokalnych rynkach, w cenie dość atrakcyjnej można zaopatrzyć się w świeżo uprawiane warzywa i owoce. Dzięki ciepłej pogodzie lipca zaczynają przynosić owoce: figi, truskawki, wiśnie i inne owoce i warzywa.

W lipcu do Antalyi.

W lipcu  ceny za wycieczki do Antalyi nie osiągają szczytu, pomimo oczywistego faktu, że w tureckich kurortach jest sezon turystyczny. Dlatego, jeśli planujemy spędzić urlop w Antalyi w lipcu (szczególnie w pierwszej połowie), automatycznie otrzymujemy wielką szansę, aby dopisać znaczną kwotę pieniędzy do budżetu rodzinnego. Zamawiając w biurze podróży z wyprzedzeniem chęć odpoczynku w Antalyi w miesiącu lipcu, możesz liczyć na wyjazd do tureckiego wybrzeża na ofertę specjalną, która jest niewątpliwie bardziej korzystna z finansowego punktu widzenia.