Kapryśna pogoda na Majorce w listopadzie. Temperatury powietrza i wody. Wszędzie są wspaniałe baseny hotelowe, bez względu na pogodę.

Listopad na Majorce to czas jesieni, coraz krótszy dzień i coraz więcej opadów deszczu. Choć temperatury powietrza coraz niższe, to jednak wciąż warto tam jechać. Czekają bowiem na nas wspaniałe przygody podczas zwiedzania wyspy, nocne życie w postaci dyskotek, licznych klubów i kasyn. Choć słońca coraz mniej, to jednak życie towarzyskie wciąż kwitnie. W chłodniejszych miesiącach, takich jak na przykład listopad, turyści wciąż tłumnie ściągają na Majorkę. Choć na plażach faktycznie mniej turystów, to jednak znajdziemy ich bez wątpienia w innych częściach wyspy.

Pogoda w listopadzie

Pogoda w listopadzie na Majorce zaczyna być kapryśna. Zdarzają się coraz częściej dni pochmurne i pada deszcz. Oczywiście nie znaczy to wcale, że nie zobaczymy słoneczka, bo są takie dni, że świeci nadal mocno, lecz krócej. Temperatury powietrza wynoszą w listopadzie około 18° C w dzień i 10° C w nocy. Temperatura wody wciąż spada i wynosi wówczas 18° C, zatem nie jest jeszcze bardzo zimna i co odporniejsi wciąż korzystają z jej uroków.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc na Majorkę w listopadzie trzeba zabrać ze sobą zarówno lekkie ubrania jak i takie, które ochronią nas przed deszczem. Oczywiście trzeba też zabrać strój kąpielowy, bowiem może pogoda dopisze i popływamy w morzu. Nawet jeżeli nie, to przecież wszędzie są wspaniałe baseny hotelowe, z których można korzystać do woli, bez względu na pogodę.