Marmaris znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Turcji, w pobliżu połączenia Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego. Ta perła u wybrzeża Morza Egejskiego od dawna przyciągała uwagę starożytnych Lydian i Carians. Marmaris został założony w 6 wieku p.ne i został nazwany Physkos. Już wtedy był słynny z tradycji w handlu. W 334 p.n.e. Physkos został zdobyty przez wojska Aleksandra Macedońskiego. Potem stał się częścią Cesarstwa Bizantyjskiego. Następnie miasto było zajęte przez Seldżuków, a później Turków.

W 16 wieku, sułtan Sulejman zniszczył dostatecznie już zrujnowane mury miasta, wybudowane w czasach starożytnych, a miastu nadał nazwę Mimaris, która później zamieniła się w Marmaris. Przypomnieniem przeszłości miasta pozostała twierdza, zbudowana w okresie panowania osmańskiego. Obecny Marmaris znajduje się u podnóża zielonych gór nad brzegami tonącej w promieniach słońca zatoce. Turyści, którzy zdecydowali się wybrać Marmaris  jako miejsce swojego wypoczynku, są mile zaskoczeni możliwościami danymi przez naturę: pływać w dwóch morzach – Śródziemnym i Egejskim, ponieważ w Marmaris jest granica między nimi.

Osiem kilometrów od miasta Marmaris położone jest Icmeler. Połączenie pomiędzy tymi dwoma miastami odbywa się  taksówkami i minibusami. Z Marmaris do Icmeler można także dopłynąć statkami. Taka wycieczka zajmie Ci nie więcej niż 40 minut.