Marmaris, tak jak Bodrum i inne kurorty Turcji mają swoje zalety i wady w porównaniu do Antalyi.

Marmaris jest godzinę jazdy samochodem od międzynarodowego lotniska w Dalaman. Marmaris, tak jak Bodrum i inne kurorty Turcji mają swoje zalety i wady w porównaniu do Antalyi. Na przykład w lecie w Turcji nie jest tak gorąco jak w Antalyi, a tym bardziej w Alanyi.

Temperatura nawet w lipcu i sierpniu rzadko osiąga około 30. W bardziej górach muł i lasów i naturalnych. Jednak mniej piaszczyste plaże i wody trochę chłodniejsze. Plaże w Marmaris oraz innych kurortach są głównie żwirowe, luzem lub „platformy”.

Morze Egejskie, czyściej i ciszej. Urokliwe zatoczki, które nie są standardowe hotele (które są, na przykład, słynny Lykia World i Hilsider) – wizytówka wybrzeżu Morza Egejskiego. Ponadto, znajdują się bardzo blisko do miast, w których nocnych wrzenia.

Natomiast sama Antalya, gdzie cudzoziemcy podróżować do głównych dzielnic handlowych. Na Morzu Egejskim wycieczki wybrzeża do greckich wysp. W dwóch z nich, Kos i Rodos, Rosjanie mogą już jeździć bez wizy. Plany lokalnych biur podróży – zaoferować Rosjanom rejsy jachtem do innych wysp. Jednocześnie rosyjscy turyści mogą podróżować do nich zgodnie z pokładowej ust karta pokładowa), a ich paszporty będą przechowywane w czasie rejsu w firmie. Do 2,5 tysięcy dolarów w Bodrum można wypożyczyć jacht na tydzień przez 8-12 ludzi i podróżować samodzielnie, gdzie dusza zapragnie. Brytyjskie i holenderskie chętnie angażują się w tego typu wakacje.