Marzec w Bodrum to ostatni miesiąc pory deszczowej, więc musimy być przygotowani na ulewne deszcze i brak mocnego słońca. Choć temperatury powietrza trochę wyższe niż w Polsce, to jednak nie na tyle wysokie aby można było korzystać z kąpieli morskich czy słonecznych. Warto więc zaplanować tak swój urlop, aby podczas deszczowych dni się nie nudzić. Średnie temperatury powietrza w miesiącu marcu nie przekraczają w dzień 15° C, a w nocy wynoszą około 3° C. Temperatura wody wynosi wówczas około 15° C, zatem tylko bardzo odważni korzystają z kąpieli w morzu.

Zwiedzanie Bodrum w marcu- co ze sobą zabrać?

Jak już wspominaliśmy wcześniej, marzec to czas pory deszczowej. Przygotujmy się zatem odpowiednio do wypraw w plenerze i nie zapomnijmy o kurtkach i płaszczach nie przepuszczających wody. Warto zabrać także ze sobą małe parasole, które zmieszczą się w podręcznym bagażu. Pamiętajmy również o zabraniu ze sobą ciepłych ubrań, gdyż temperatury nie są w marcu jeszcze zbyt wysokie. Kilka par odzieży na zmianę, wygodne buty i płaszcze przeciw deszczowe, do tego mapa, kompas, rozmówki turecko- polskie i jesteśmy gotowi na zwiedzanie Bodrum i okolicy.

Co robić gdy pada deszcz?

Marcowa pogoda w Bodrum bywa dość kapryśna. Widać, że przysłowie znane wszystkim w Polsce: „ W marcu jak w garncu”, również i tam jest aktualne. Gdy nie lubimy jak deszcz leje nam za kołnierz, to warto w deszczowe dni wybrać takie miejsca do zobaczenie gdzie nie pada. Odwiedźmy zatem okoliczne muzeum, spędzajmy czas w restauracjach i próbujmy regionalnych przysmaków. Próbujmy rozmawiać z miejscowymi a z całą pewnością dowiemy się wielu ciekawostek o tym miejscu i gdy już zaświeci słoneczko, to będziemy mogli te miejsca zobaczyć na własne oczy.