Wakacyjna perła – Menton.

Wakacyjna perła Francji – na Lazurowym Wybrzeżu

Dogodnie zlokalizowane,przylegające do granicy włoskiej, oparte o pobliskie wzgórze, miasto z centrum o barokowej architekturze i z brzegami uchodzacymi wprost do czystego morza. Uznane jako miasto historii i sztuki – Menton łączy w sobie elegancję i witalność nadmorskiego kurortu. Menton jako królestwo wody jest reprezentowane przez dwa duże porty na morskie wycieczki i rozrywki – jak również – wokół linii brzegowej rozciągaja się plaże piaszczyste i kamieniste.

Klimat Menton.

Dzięki korzystnemu mikroklimatowi subtropikalnemu (316 bezchmurnych dni w roku) w Mentone praktycznie nie ma zimy. Częściowo właśnie ze względu na klimat Menton jest najbardziej popularnym kurortem wśród starszych turystów i wczasowiczów, którzy doceniają wieczorny spokój. Przez cały rok można podziwiać morze i okoliczne góry, skąpane w promieniach słońca. Spędzając wakacje w Mentone – będziesz w pobliżu Włoch i Księstwa Monako.

Atrakcje Menton.

Menton znane jest z uprawy cytryn. Co roku w lutym rozpoczyna się tu Fete des Citrons (Festiwal Cytryn), podczas którego miasto wypełnione jest olbrzymimi cytrynowymi posągami. Menton – to także królestwo ogrodów, jest to również mieszanka różnych styli architektonicznych, które ukształtowały jego własny sposób istnienia w samym sercu lazurowego wybrzeża. Każdy może znaleźć trasy spacerowe do swoich potrzeb, na przykład śladami historycznych bywalców tych miejsc – od cesarzowej Eugenii do Jean Cocteau. Aromaty, uspokajające kolory morskiego wybrzeża … i szeroki wachlarz imprez kulturalnych i sportowych przez cały rok – wszystko to pozwala na nazwanie Mentone „Perłą Francji”.

Godne uwagi! w Menton.

Stare miasto, kaplica i kościół św. Michała Archanioła, port i muzeum Jeana Cocteau, regionalne muzeum prehistorii, ogrody pałacowe i sady (Karnole pałac i ogród cytrusowy, sady Biovies, Parc du Pian, ogród Fontana Rosa, Plac Stanów Zjednoczonych, itp. .).