Hiszpania jest krajem bardzo różnorodnym pod wieloma względami, w tym również pod względem pogodowym. Weźmy na przykład pod uwagę miesiąc styczeń, gdzie z całą pewnością w centrum Hiszpanii będzie mroźno i wietrznie, to na północy będzie wówczas cieplej, lecz deszczowo, z kolei na wyspach będzie można śmiało wygrzewać się w słoneczku.

Miesiące letnie- północna Hiszpania.

Północ Hiszpanii w stosunku do reszty kraju jest bardzo deszczowa. Warto jednak odwiedzić latem tę część Hiszpanii, gdyż zachwyci urokliwymi, kamienistymi plażami, pełnymi klifów, zatoczek i jaskiń. Szczególnie atrakcyjna pod tym względem jest Galicja. W miesiącach letnich temperatury powietrza wynoszą około 30’ C, nawet gdy pada deszcz to wciąż jest cieplutko i bardzo przyjemnie.

Miesiące zimowe- Wyspy Kanaryjskie.

Gdy znudzi nam się zimowa aura w naszym kraju, to warto pomyśleć o krótkim urlopie na Wyspach Kanaryjskich. W październiku i listopadzie, a często nawet i w grudniu, pogoda pozwala na plażowanie i kąpiele w morzu. Najchłodniejsze temperatury w tym regionie, w miesiącach zimowych to 20- 24’ C, zatem jak na warunki zimowe prawdziwy raj.