Palma de Mallorca – poznaj: życie kulturalne i rozrywkowe, ekskluzywne hotele i kwatery prywatne, plaże szerokie, z drobniutkim piaskiem.

Palma de Mallorca- to stare, arabskie miasto, które jest obecnie stolicą wyspy i miejscem, gdzie skupia się życie kulturalne i rozrywkowe pięknej wyspy. Nad miastem góruje wspaniała, gotycka katedra i przepiękne drzewa palmowe, które rosną wzdłuż całej promenady. Jest to miejsce zarówno dla tych, którzy lubią romantyczne spacery, jak i dla tych, którzy uwielbiają nocne rozrywki i zabawę.

Zwiedzanie

Zwiedzanie warto rozpocząć od wspomnianej już gotyckiej katedry, która zachwyci nie tylko miłośników architektury. Warto ją zwiedzić zwłaszcza wewnątrz, gdzie znajdują się liczne i wspaniałe mozaiki, zabytkowe balustrady, wspaniałe, witrażowe rozety, a także muzeum, które znajduje się w przylegającej dzwonnicy. Można tam zobaczyć sporą kolekcję skarbów sztuki sakralnej, a także wiele dzieł majorkińskich prymitywistów. Katedra jest wbita pomiędzy malownicze kamienice i pałace, które tworzą centrum starówki. Wąskie i malownicze uliczki zachęcają do spacerów i delektowania się spokojem tego miejsca.

Plaże

W Palmie oprócz zabytków architektonicznych znajdziemy również wspaniałe plaże, w których pobliżu znajdują się ekskluzywne hotele i kwatery prywatne. Plaże są bardzo szerokie, z drobniutkim piaskiem i łagodnymi zejściami do morza. Jest to zatem idealne miejsce także dla rodzin z dziećmi.