Reklama
Strona główna Turcja Plaże w Stambule i okolicach oraz życie nocne – „Nightlife”

Plaże w Stambule i okolicach oraz życie nocne – „Nightlife”

Niestety, nie ma tutaj naturalnych plaż, jednak turyści lubiący wypoczynek nie powinni się nudzić. Tutejsze hotele przygotowały dla nich szereg piaszczystych pasm. Są to sztuczne plaże hotelowe, wyposażone zwykle w leżaki i parasolki.

293

Niestety, nie ma tutaj naturalnych plaż, jednak turyści lubiący wypoczynek nie powinni się nudzić. Życie nocne (Nightlife) jest bogate w Stambule. Jeśli chodzi o plaże, to tutejsze hotele przygotowały dla nich szereg piaszczystych pasm. Są to sztuczne plaże hotelowe, wyposażone zwykle w leżaki i parasolki.

Według biur podróży oraz tutejszych wyliczeń, to właśnie Stambuł jest najczęściej odwiedzanym miastem Turcji. Trudno się temu dziwić, bowiem jest to obszar, na którym nie można się nudzić. Bardzo zabytkowa zabudowa zadowoli nawet najbardziej wybrednych znawców sztuki.

Życie nocne, czyli „Nightlife” w Stambule.

Dla osób lubiących nocne życia mnóstwo klubów nocnych, pubów i dyskotek.

Stambuł jest miastem położonym nad Morzem Marmara. Niestety nie ma tutaj naturalnych plaż, jednak turyści lubiący wypoczynek nie powinni się nudzić. Tutejsze hotele przygotowały dla nich szereg piaszczystych pasm. Są to sztuczne plaże hotelowe, wyposażone zwykle w leżaki i parasolki. Niewątpliwą zaletą tych miejsc jest ogromna czystość. Plaże są sprzątane kilka razy w ciągu dnia, a nad bezpieczeństwem wypoczywających osób czuwają ratownicy.

Miejscem godnym polecenia dla plażowiczów jest Zatoka Złoty Róg. Obszar ten należy do bardzo malowniczych, a z plaży rozciąga się wspaniały widok na mosty: Atatürka, Galata i Haliç.

Jeśli w okolicach Stambułu chcemy odpocząć na naturalnej plaży to warto wybrać się na pobliskie Wyspy Książęce. Do miejsca tego regularnie kursuje prom przewożący turystów. Woda w morzu jest tutaj jeszcze czystsza niż w Zatokach w pobliżu Stambułu. Nie ma zbyt dużego tłoku, gdyż zakazano na obszarze wysp ruchu samochodowego. Plaże są bardzo czyste i zachęcają do wypoczynku. Błogi spokój i panująca w tej okolicy cisza zachęcają do długich wieczornych spacerów po rozgrzanym piasku.

Bardzo chętnie odwiedzane plaże znajdują się po europejskiej stronie Stambułu. Do najpiękniejszych należą: Florya i Atakoy.

Nad Morzem Czarnym rozciąga się ostatni z obszarów godnych polecenia, a mianowicie Kiylos.