Zimą nie sposób nudzić się we Włoszech, a ponieważ w tym czasie w Polsce wypadają zazwyczaj ferie zimowe szkolne, można zafundować sobie rodzinny wypad do Włoch. Emocje i doskonałe nastroje – gwarantowane. Jak zatem wygląda luty we Włoszech? Otóż, jest to kolejny miesiąc, który zdaje się potwierdzać tezę, iż zima we słonecznej Italii, nam nie groźna. Minimalne temperatury wahają się tu, bowiem między 0-3st.C; zaś maksymalne kształtują w granicach między 8-12st.C. Temperatura wody sięga 12st.C. Niestety nadal utrzymuje się wilgotność powietrza na wysokim poziomie.

Jak spędzić luty we Włoszech?

Wyjścia są, co najmniej dwa. Pierwsze z nich to udać się w Dolomity. Tam czekają na nas między innymi atrakcyjne kurorty. Tym bardziej są warte naszych odwiedzin, iż powstały one w XX wieku. Wówczas to masyw górski zamienił się w ogromnych rozmiarów ośrodek rekreacyjny, oferujący nie tylko doskonały wypoczynek – rześkie i czyste powietrze – ale również masę ciekawych atrakcji. Do najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych przez turystów zalicza się trasy zjazdowe o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności a także tory saneczkowe. można też udać się do Abruzji, gdzie także nie brak cudnych tras narciarskich, bądź na obszary takie jak Sycylia i Apeniny, gdzie można pojeździć nie tylko na dwóch, ale i na jednej desce (snowboard we Włoszech to dopiero frajda). Dla mniej wytrawnych sportowców, czekają z kolei przytulne kluby i bary muzyczne. W wielu z nich w cenę biletu wliczony jest nawet darmowy drink.

Warto wiedzieć, że …

  • luty we Włoszech można też spędzić bardzo ciekawie w Dolinie Słońca (Val di Sole), gdzie czekają na nas setki kilometrów doskonale naśnieżonych tras. w trakcie zjazdu można podziwiać masywy Adamello oraz Dolomiti di Brenta;
  • najlepsza baza do wędrówek szlakami oraz wspinaczek znajduje się w Madonna di Campiglio;
  • w lutym organizowane są też specjalne wycieczki górskie – trzeba o nie zapytać w dobrych biurach turystycznych lub firmach zajmujących się wyjazdami zimowymi do Włoch.