Niewątpliwie sierpień to jeden z dwóch typowo wakacyjnych miesięcy w większości europejskich krajów, w tym także i Polski. Nic więc dziwnego, że większość z nas stara się jak tylko może by odsunąć nadejście września choć o parę dni. Choć w praktyce nie jest to możliwe, to udając się na wakacyjny urlop właśnie w miesiącu wrześniu, wielu z nas ma nieodparte wrażenie, że wakacje nie kończą się, a wręcz przeciwnie, pozostało jeszcze wiele ciepłych i słonecznych dni nim przyjdzie nam ponownie wrócić za firmowe biurko, czy szkolną ławę.

Pewna, sierpniowa pogoda tylko zagranicą

A, że każdy sposób dobry, tym bardzie, z roku na rok, coraz więcej osób przekonuje się do zagranicznych wyjazdów właśnie w sierpniu. Powodów tej decyzji może być sporo. Jednym z niezaprzeczalnych jest fakt, iż z roku na rok pogoda płata nam najróżniejsze, trudne do przewidzenia figle. Trudno więc być pewnym, że sierpień danego roku przywita nam iście wakacyjną pogodą, czego nie można powiedzieć o warunkach pogodowych w krajach leżących chociażby nad Morzem Śródziemnym, czy też po prostu w bliskim sąsiedztwie równika. 

Hiszpańskie klimaty

Jednym z krajów chętnie odwiedzanych w sierpniu przez turystów jest Hiszpania. Wszyscy spragnieni naprawdę wysokich temperatur znajdą tu swój eden. Średnia maksymalna temperatura w Hiszpanii w miesiącu sierpniu wynosi bowiem 31 stopni Celsjusza, a średnia ilość godzin, którym towarzyszy słońce to aż 9. Nie tylko jednak temperatury powietrza rozpieszczają turystów odwiedzających Hiszpanię. Ciepłe wody morskie i średnia ilość deszczowych dni w miesiącu sierpniu na poziomie 7 cieszy chyba każdego turystę. Dodając do tego wilgotność powietrza na poziomie umiarkowanym otrzymujemy wręcz warunki idealne by należycie uczcić kończące się lato i zebrać siły na przetrwanie zbliżających się wielkimi krokami jesiennych, a następnie zimowych dni.