Specyficzne położenie Turcji na dwóch kontynentach( Azja i Europa), sprawia, że klimat w każdym z regionów jest bardzo odmienny. Całą Turcję okalają morza, tylko jej część centralna jest całkowicie od nich oddzielona. To sprawia, że właśnie region centralnej Turcji jest najcieplejszy i występuje tam klimat bardzo suchy. Różnorodność klimatyczna sprzyja także dużej odmienności we florze i faunie między poszczególnymi regionami. Zatem zanim wybierzemy się na urlop sprawdźmy dokładnie pogodę w danym regionie. W sumie każda pora roku jest dobra na urlop w Turcji, jest to uzależnione od naszych preferencji i oczekiwań.

Pogoda w Turcji w lutym – temperatury luty Turcja

Jak już wspominaliśmy pogoda w Turcji w poszczególnych jej regionach jest bardzo zróżnicowana. Gdy pojedziemy tam w lutym to przygotujmy się na niskie temperatury, a także na dość obfite i częste opady deszczu. Najniższe temperatury notuje się w centralnej i wschodniej Anatolii. Spadają one niekiedy poniżej zera, jednak średnio nie więcej niż do -6′ C. Zatem w porównaniu z zimami europejskimi to całkiem przyzwoita temperatura. Najcieplej natomiast jest w rejonach wybrzeża Morza Śródziemnego- średnie temperatury wynoszą wówczas średnio około 10′ C.

Pogoda w Turcji w lutym- co robić będąc w lutym w Turcji

Luty to jak wiadomo miesiąc zimowy, jednak w rejonach Morza Śródziemnego jest wówczas stosunkowo ciepło. Oczywiście jest to pora deszczowa, więc musimy być przygotowani na liczne opady, jednak to nie powinno przeszkodzić w zwiedzaniu tego pięknego kraju. Będąc w Turcji w lutym, powinniśmy głównie nastawić się na zwiedzanie. Niższe temperatury będą sprzyjały dłuższym wycieczkom samochodowym, więc naprawdę można w krótkim czasie zwiedzić dość sporą okolicę. A zabytków w Turcji z całą pewnością nie braknie, gdyż praktycznie każda większa miejscowość ma ich sporo do zaoferowania. Jeżeli zwiedzanie przerwie nam deszcz, to warto ukryć się przytulnych, tureckich kawiarenkach i posmakować miejscowych specjałów.