Dlaczego Dominikana jest tak atrakcyjna?

Dominikana to szalenie interesujący i atrakcyjny pod wieloma względami egzotyczny kraj. Każdy, kto do niego przybędzie, z pewnością będzie chciał przyjechać tu po raz kolejny. Na pewno doradzi on również, pobyt na Dominikanie swoim znajomym. Dlaczego? ponieważ tak niepowtarzalnej atmosfery, fantastycznych widoków oraz smacznej kuchni, nie sposób zapomnieć. Trudno też o kraj, bardziej zróżnicowany pod względem kulturowym a głównie religijnym. Na wyspie można znaleźć trzy różne grupy wyznaniowe. Stanowią one wprawdzie niewielki procent mieszkańców, ale mimo to, nigdy nie pozostają pominięte.

Religia i wierzenia na Dominikanie.

Katolicyzm. Przodującym wyznaniem na Dominikanie jest katolicyzm. Szacuje się, iż niemal 90% mieszkańców wyspy, to właśnie katolicy. Jednakże nie jest to jedyna religia, z jaką możemy spotkać się na Dominikanie. Animizm Inną dość ciekawą odmianą wiary, jaka również ma swoje korzenie na tym wyspiarskim kraju, jest animizm. Ogólnie mówiąc, jest to wiara w to, iż wszystkie: rośliny, zwierzęta, minerały a nawet żywioły, to miejsca, w których po śmierci, zamieszkuje dusza ludzka. Bardzo ważnym elementem tego wyznania, jest również obecność i posłuszeństwo szamanowi czyli najważniejszej osobie, która jest swego rodzaju łącznikiem między światem duchów a ludźmi. 
Voodoo Na Dominikanie, nie brak również wyznawców voodoo. Jest to dość specyficzne połączenie wiary religijnej i obrządków typowo spirytystycznych. Wiara ta przybyła na Dominikanę (a ściślej mówiąc na wyspę Haiti – której Dominikana jest częścią), wraz z czarnoskórymi niewolnikami. Nie chcieli oni przejść na katolicyzm a voodoo stało się ich swego rodzaju bronią. Obecnie jest ono podobnie traktowane. Wyznawcy voodoo wierni są kilku bóstwom. Tu również bardzo ważną rolę spełnia szaman lub szamanka. To oni, jako najbardziej uprawnieni, mogą decydować o losie innych, przydzielając im na przykład status zombie lub rzucić na kogoś klątwę za pomocą znanych nam laleczek voodoo.