Dla kogo popularna Hiszpania.

Słoneczna Hiszpania to jeden z ulubionych celów turystycznych Polaków. Dlaczego akurat ten obszar? ponieważ Hiszpania ma wiele do zaoferowania, odwiedzającym ją gościom. Przede wszystkim bardzo przyjazny klimat. Po drugie, wiele atrakcji miejscowych jak chociażby szkoła gwizdania czy szkółki golfowe. I po trzecie, bajeczne i niezapomniane krajobrazy oraz gwarancja świetnej zabawy a także szalenie przyjaznej atmosfery. Do Hiszpanii powinni przyjechać przede wszystkim wszyscy Ci, którzy tęsknią za śmiechem, a życie, których, pozbawione jest barw. Powinni odwiedzić ją również Ci, którym brak energii i pozytywnego nastawienia. I w końcu Hiszpania czeka również na tych wszystkich, którzy spragnieni są odskoczni od codziennych zajęć czy krajowych wakacji. Nawet kilkudniowy – weekendowy pobyt w wybranym regionie Hiszpanii, potrafi sprawić, że wrócimy nie tylko opaleni, ale również wypoczęci, uśmiechnięci i pełni twórczych pomysłów. 

Jak dotrzeć do Hiszpanii.

Zdania na temat tego, jak dotrzeć do Hiszpanii są podzielone. Otóż jedni uważają, że najlepszym transportem jest samolot pasażerski. Podróż łączy się, co prawda z przesiadkami, ale dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Inni zdecydowanie bardziej polecają transport ziemny czyli własny samochód lub podróż autokarem z biurem podróży. Bez względu jednak na to, jakim środkiem transportu zdecydujemy się przybyć do Hiszpanii, powinniśmy mieć na uwadze inny dość ważny fakt. Otóż, najpewniej i najbardziej komfortowo jest poruszać się samochodem po Hiszpanii. Jest to związane z dość dobrze rozbudowaną siecią dróg i autostrad. Co prawda większość z nich, jest płatna, jednakże gwarantuje nam naprawdę komfortowe podróżowanie i zwiedzanie tego pięknego kraju. Spójrzmy, zatem jakie opcje mamy do swojej dyspozycji pod tym kątem. 

Samochodem po Hiszpanii.

Opcja nr.1

Wynajęty na miejscu samochód. Wynajęcie samochodu na terenie Hiszpanii jest dość powszechnie stosowaną praktyką. Cena zależy głównie od typu samochodu a także od okresu czasu, na jaki chcemy go wypożyczyć. Podobno – im dłuższy okres wypożyczenia, tym niższe koszta. Spotkaliśmy się również z opinią, iż o wiele taniej wychodzi wynajęcie samochodu poprzez Internet, wówczas nie musimy już martwić się i szukać wypożyczalni na miejscu. Po przyjeździe, auto po prostu na nas czeka. Często możemy przy tym liczyć na różnego rodzaju dodatkowe promocyjne zniżki. 

Opcja nr.2

Własne auto. Wybierając się do Hiszpanii własnym samochodem, zyskujemy najwięcej. Po pierwsze: nie tracimy pieniędzy ani czasu na wynajem auta. Po drugie: nie jesteśmy ograniczeni czasowo z jego korzystania. 
Poruszając się po samej Hiszpanii samochodem, mamy do swojej dyspozycji bardzo wygodne, dwupasmowe, szerokie jezdnie oraz bardzo bezpieczne autostrady. Co prawda większość z nic jest płatna, jednakże jest to połączone z pewnym komfortem. Przede wszystkim poruszamy się z mniejszym natężeniem ruchu. Poza tym większość z tych dróg, oferuje nam o wiele krótsze trasy niż w przypadku połączeń bezpłatnych. Jeździ się również po nich, o wiele wygodniej i pewniej. 

Bezpłatne autostrady określane są, jako A- numer;
Płatne autostrady to AP – numer. 

Opcja nr.3

Taksówki. Tego typu podróż zalicza się zdecydowanie do najmniej opłacalnej formy. Po pierwsze: płacimy za czas podróży, a nie za przejechane kilometry. Po drugie: stawki są bardzo wysokie. Po trzecie: tamtejsi taksówkarze rzadko kiedy mówią po angielsku, co może znacznie utrudnić kontakt z nimi.