Wakacje w Bodrum w sierpniu. Temperatury powietrza i wody i ciekawostki o komunikacji.

Bodrum to jedno z bardziej znanych miejsc turystycznych Turcji i jednocześnie ekskluzywny kurort. W samym mieście znajdziemy wspaniałą przystań jachtową, która jest największa w tym regionie. Klimat tego regionu jest śródziemnomorski, zatem sierpień jest zawsze upalny i suchy. Jedynie wysokie temperatury niweluje delikatny wiaterek i bryza morska.

Miasto przyciąga wieloma nowoczesnymi atrakcjami, które zwłaszcza w sierpniu kuszą turystów i zachęcają do wydawania całych fortun. Można tam uprawiać sporty wodne lub też zwiedzać okolicę. Jeżeli rozrywki dnia nie zmęczą nas zbytnio, to warto wybrać się do centrum miasta w poszukiwaniu dyskotek i restauracji. Z całą pewnością w Bodrum nie będziemy mieć z tym problemu, gdyż jest ich tam bardzo dużo.

Ważne informacje o Bodrum

W Bodrum najlepiej poruszać się dolmuszami, które kursują po całym mieście i okolicy. Są to małe busy, które przewożą podróżnych za odpowiednią opłatą. Jest ich w całym mieście bardzo dużo i z całą pewnością natrafimy na nie pod wieloma hotelami czy też restauracjami. Jest to dość szybki i tani sposób transportu, jednak posiada pewna wadę, a mianowicie nigdzie nie znajdziemy rozkładów jazdy, gdyż dolmusze jeżdżą bez nich.

Innym sposobem komunikacji w Bodrum są oczywiście taksówki, jednak przejazdy nimi są już o wiele droższe. Warto również wiedzieć, że w dość bliskiej okolicy Bodrum znajduje się lotnisko, które jest oddalone od miasta o 30km. Z lotniska bez problemu dotrzemy do Bodrum taksówką, dolmuszą lub też wynajętym samochodem.