Reklama
Strona główna Hiszpania Wycieczki do Soler – lody pomarańczowe, pociąg, tramwaje

Wycieczki do Soler – lody pomarańczowe, pociąg, tramwaje

Soler - jakie są atrakcje turystyczne? Przepiękne ,malownicze pomarańczowe gaje, poczęstunek lokalnymi winami oraz oliwkami.

330

Soler – jakie są atrakcje turystyczne? Przepiękne ,malownicze pomarańczowe gaje, poczęstunek lokalnymi winami oraz oliwkami.

„Pomarańczowy Ekspress” i „Czerwona Błyskawica”

to dwie największe atrakcje obowiązkowego punktu naszego pobytu na Majorce jakim jest malownicze Sóller. Tytułowy „ekspress” to nic innego jak … tamtejszy zabytkowy tramwaj, który stanowi jednocześnie połączenie między miastem, a portem – o tej samej nazwie, czyli Port de Sóller. Nazwa wywodzi się od trasy, która wiedzie między innymi przez przepiękne, malownicze pomarańczowe gaje. „Błyskawica” zaś to równie zabytkowy pociąg z mało wygodnymi – wykonanymi z mosiądzu i mahoniu – ale za to robiącymi niesamowite wrażenie wagonikami. Jego trasa wiedzie z Palmy do samego miasteczka Sóller.

Pomarańczowe specjały Sóller

to również coś na kształt lokalnej wizytówki tego uroczego zakątku Balearów. Do lokalnych specjałów, których nie sposób nie skosztować zaliczają się:

 • pyszne lody pomarańczowe;
 • smaczny sok pomarańczowy – wyciśnięty ze świeżo zerwanych cytrusów;
 • równie smaczny likier pomarańczowy – o nazwie Angel d’Or.

Wszystkie te specjały znajdziemy bez trudu w zlokalizowanych na obszarze Port de Sóller czyli w portowych przystaniach, tawernach i znajdujących się na ich obszarach loklach gastronomicznych.

Inne atrakcje turystyczne Sóller

jakimi kusi ten malowniczy zakątek mają przede wszystkim charakter zabytkowy. Należą do nich między innymi:

 • piękny secesyjny kościół św. Bartłomieja (Sant Bartomeu);
 • dwie wioski górskie Fornalutx i Biniaraix swoiste „żywe skanseny” Majorki – przebywając na ich obszarze ma się wrażenie, że „czas stanął tu w miejscu” gdyż zamieszkujący je ludzie żyją tak jak niemal 100 lat temu;
 • Muzeum Przyrodnicze z 1992 roku – obiekt mieści się na obszarze pięknego Ogrodu Botanicznego; jego zawartość stanowią: skamieniałości, szczątki zwierzęcych czaszek i kości zaś Ogród Botaniczny wypełniają w ogromnej mierze lokalne rośliny, krzewy i aromatyczne przyprawy używany w tamtejszej kuchni; można je odwiedzać od godziny 10-ej rano we wszystkie dni tygodnia prócz poniedziałku; bilet wstępu jest płatny i wynosi 2Euro;
 • Muzeum „Casal de Cultura” mieszczące się w XVI-wiecznym dworku – jest to muzeum etnologiczne; jego zbiory stanowią: obrazy, tradycyjne stroje, rysunki roślin endemicznych; obiekt można oglądać codziennie od pn – pt w godzinach 11-16-ta oraz w sob w godz. 11-13;
 • La Luna – fabryka garmażeryjna z 1900 roku na obszarze której znajduje się również muzeum demonstrujące jak zmieniał się proces produkcji przez ostatnich 100 lat; zwieńczeniem wycieczki jest poczęstunek lokalnymi winami oraz oliwkami;
 • Muzeum Archeologiczne z 1962 roku w pobliskim Deia – obiekt mieści się w przebudowanym młynie i uznawane jest za najstarszy obiekt na wyspie; muzeum można zwiedzać tylko w: niedzielę, wtorek i czwartek w godzinach 17 – 19.

Sóller w pigułce

Sóller to niewielkie zajmujące powierzchnię zaledwie 44 m2 miasteczko. Znajduje się ono na północno – zachodnim wybrzeżu Majorki. Taką samą nazwę nosi oddalony o 4 km od centrum miasta port. Na obszarze miasteczka, znajdują się nie tylko wymienione obiekty warte naszej uwagi. Sóller to także:

 • miejscowy targ czynny codziennie od 9 – 13 – można na nim kupić wiele miejscowych przysmaków i wyrobów;
 • pasaż handlowy na Starówce – znajdują się przy nim sklepiki z pamiątkami;
 • miejscowa plaża Es Traves – zajmująca 800 m długości i 20 m szerokości, największą ich atrakcją są liczne bary i restauracje oferujące nie tylko pyszny posiłek ale również widok na zatokę i latarnię, która oznacza wejście do portu.