Turcja jest krajem bardzo przyjaznym zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Można bez problemu przyjechać tutaj na urlop z całą rodziną. Hotele są w pełni przygotowane na przyjazd z dziećmi. Ekskluzywne pokoje, mogą pomieścić nawet 5-6 osób. Jeśli rodzina jest liczniejsza można wynająć apartament typu studio. Każdy pokój w hotelach lepszej klasy ma własną łazienkę. W hotelach zatrudnieni są specjalni animatorzy, którzy organizują czas naszym dzieciom, jeśli chcemy wybrać się razem np. na romantyczną kolację. Rodowici mieszkańcy kraju szaleją na punkcie dzieci. Mają one przyzwolenie dosłownie na wszystko. Co rusz na ulicach, w restauracjach i na placach widać bawiące się dzieci.

Przyjeżdżając do Turcji całą rodziną nie musimy martwić się o opiekę zdrowotną. W większości miast odnajdziemy kilku lekarzy. Pomyślmy wcześniej o wykupieniu specjalnego ubezpieczenia, które uchroni nas i dzieci przed koniecznością opłacania kosztów wizyt i ewentualnego leczenia. Większość potrzebnych leków odnajdziemy w Tureckich aptekach. Ciekawostką jest, że w przypadku drobnych dolegliwości możemy otrzymać wybrane przez nas leki bez recepty. Dla dzieci Turcja przygotowała szereg atrakcji. Najważniejszą z nich jest możliwość wypoczynku na plaży. W dużych kurortach pilnowane są one przez ratowników, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo zabawy. Dzieci mogą kąpać się w morzu, które przy brzegu jest bardzo płytkie. Przy hotelach zlokalizowane są zazwyczaj małe baseny gdzie wydzielono również brodziki, czyli miejsca przeznaczone dla dzieci. Mogą one tam pływać czy grać w piłkę wodną. Wjeżdżając z Turcji warto kupić dla dziecka dużo ubranek. Są one znakomitej, jakości, a ceny są o 40% niższe niż w naszym kraju.

Wyjazd do Turcji z dziećmi – porady.

Przed wyjazdem do Turcji z dziećmi pamiętajmy o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze, w kraju panuje odmienna flora bakteryjna. Wynikiem tego mogą być dolegliwości zdrowotne układu pokarmowego, które najczęściej objawiają się biegunką. Warto, więc przed wyjazdem zapoznać się z tym, co mogą i powinny na miejscu jeść dzieci oraz zakupić odpowiednie leki, które mogą się przydać w razie wystąpienia problemów. Bardzo szkodliwe jest tureckie słońce. Pamiętajmy o smarowaniu dzieci przebywających na słońcu kremami ochronnymi z odpowiednim filtrem. Największa ilość obcokrajowców zgłasza się, bowiem do lekarzy z problemami poparzenia skóry, a w skrajnych przypadkach nawet udarem cieplnym. Jeśli wybieramy się na rodzinny wyjazd własnym samochodem nie zapomnijmy zabrać fotelików dla dzieci. Prawo drogowe jest podobne jak w Polsce i do określonego wieku dziecko wymaga ich zastosowania w czasie jazdy. Przy wykupie wycieczki nie dajmy się naciągnąć. Biuro podróży ze względu na wyjazd z dziećmi powinno zaproponować nam specjalne zniżki i upusty. Z reguły koszt wyjazdu dziecka powinien być o połowę mniejszy niż dorosłego.