Reklama
Strona główna Hiszpania Wrzesień – pogoda na Majorce we wrześniu – temperatury

Wrzesień – pogoda na Majorce we wrześniu – temperatury

Pogoda i temperatury na Majorce we wrześniu. Plażowanie, pływanie, nurkowanie, to nadal główne atrakcje. Bezpieczeństwo i o czym warto pamiętać?

206

Pogoda i temperatury na Majorce we wrześniu. Plażowanie, pływanie, nurkowanie, to nadal główne atrakcje. Bezpieczeństwo i o czym warto pamiętać?

Wrzesień na Majorce jest takim momentem przejściowym, gdzie zaczynają się zmniejszać temperatury powietrza, a dni słonecznych jest coraz mniej. Mimo to temperatura jest dalej na tyle wysoka, że można wciąż korzystać w pełni z uroków tego pięknego miejsca. Zatem plażowanie, pływanie, nurkowanie, to nadal główne atrakcje, z których można korzystać do woli.

Temperatury

Temperatury powietrza we wrześniu na Majorce wynoszą około 27° C w dzień i około 17° C w nocy. Temperatura wody zaczyna się obniżać lecz nadal jest przyjemnie ciepła i wynosi 24° C. Można więc śmiało się nadal kapać i nawet zmarźluchy nie będą narzekać. We wrześniu może się już zdarzyć jakiś pochmurny dzień, jednak zdarza się to sporadycznie i najczęściej wciąż wszyscy cieszą się słońcem.

O czym warto pamiętać?

Pamiętajmy, że w miejscach gdzie jest duży napływ turystów, dochodzi do kradzieży i różnych oszustw. Zatem bądźmy czujni w autobusach, w metrze i na plażach.  Majorka to głównie kurorty i w nich oczywiście jesteśmy w pełni bezpieczni. Jednak gdy będziemy podróżować w głąb wyspy, to musimy być ostrożni.