Zamek Świętego Piotra, który warto odwiedzić zarówno w słoneczną pogodę jak i w deszczowe dni.

Zamek w Bodrum

Jeżeli podczas urlopu zaskoczy nas deszcz to warto schronić się w jakieś miejsce i przeczekać ulewę. Warto w takim czasie wybrać się do Muzeum Archeologii Podwodnej, które mieści się w zamku Świętego Piotra w Bodrum. Ta wspaniała budowla jest w prawie idealnym stanie, zatem można zobaczyć kunszt dawnego budownictwa, a także zobaczyć wspaniałe eksponaty muzeum. Zamek ma przedziwną historię, która trochę nawet oburza zwiedzających. Budowla powstała z elementów, które zostały ukradzione z Mauzoleum króla Mauzolosa. Tego czynu dopuścili się w XV wieku zakonnicy- Joannici, którzy ze znanego Cudu Świata pozostawili jedynie ruiny.

Mimo tej niechlubnej historii, zamek robi niebywałe wrażenie. Jest to ogromna twierdza, usytuowana na samym cyplu przy porcie. Obecnie w muzeum można podziwiać wiele odrestaurowanych wraków statków, które pochodzą z zamierzchłych epok. Jest tam tyle do zobaczenia, że możemy na zwiedzanie zamku i muzeum poświecić cały deszczowy dzień. Nie będziemy mokrzy przez deszcz i z całą pewnością nie będziemy się nudzić.

Bodrum – miasto i okolica

Bodrum  to około 35000 miasto, które jest głównie nastawione na turystów. Ze względu na swoje malownicze położenie na półwyspie o takiej samej nazwie, wraz z okolicznymi wioskami stało się centrum turystycznym całej Turcji. Turysta znajdzie tam bowiem wszystko czego sobie tylko zapragnie. Są ekskluzywne hotele, dyskoteki, restauracje, a do tego mnóstwo zabytków, muzeum i co najważniejsze dla większości turystów: wspaniałe morze, malownicze zatoczki i idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Nie sposób więc się nudzić bez względu czy świeci słońce czy też pada deszcz.