Ciekawą alternatywą dla osób przebywających wówczas Stambule będzie odwiedzenie tutejszej Dzielnicy Bazarów. Turcja jest krajem, który największe zyski oprócz turystyki czerpie przede wszystkim z handlu.
W maju stambulskie plaże przyjmują pierwszych turystów spragnionych morskich kąpieli. Według większości osób nie jest to jeszcze jednak najlepszy okres na wypoczynek na plaży. Odpowiednie warunki pojawią się, bowiem dopiero w czerwcu, a najlepsze w lipcu i sierpniu.
Ciekawą alternatywą dla osób przebywających wówczas Stambule będzie odwiedzenie tutejszej Dzielnicy Bazarów. Turcja jest krajem, który największe zyski oprócz turystyki czerpie przede wszystkim z handlu. Jest tak od wielu wieków, bowiem znajduje się ono na granicy dwóch kontynentów.
Największe nagromadzenie straganów i sklepików zlokalizowane jest w labiryncie uliczek pomiędzy Wielkim Bazarem, a bardzo znanym wśród turystów mostem Galata. W miejscu tym towary ułożone są wręcz „na ulicy”. Handlarze mają ich tak wiele, że nie mieszczą się one na straganach i w sklepach. Cechą charakterystyczną sprzedawanych tutaj towarów jest ich bardzo dobra, jakość. Wykonywane są one na miejscu przez tutejszych rzemieślników, których warsztaty zlokalizowane są zwykle po wewnętrznej stronie sklepu.
Największym zgromadzeniem kupców i stoisk jest Wielki Bazar, na którym kupimy wszystko, co zechcemy- poczynając od biżuterii i drobnych pamiątek, a kończąc na dywanach czy sheeshach. Bardzo lubianym i często odwiedzanym przez turystów miejscem jest również Targ Korzenny. Przybywa się tutaj głównie po to, aby poczuć klimat starego Stambułu. Cechą charakterystyczną tego miejsca są wąskie uliczki i rozsiane po obszarze bazaru drzewa gdzie mieszkańcy bardzo często, w cieniu spożywają herbatę.
Na Targu Korzennym warto zakupić przyprawy, które mogą przydać się w kuchennych rewolucjach po powrocie do kraju. Największą popularnością cieszą się tutaj imbir oraz goździki. Warto zaopatrzyć się również w tutejszą herbatę, która w ozdobnym opakowaniu może okazać się idealnym prezentem dla najbliższych.
W bliskiej odległości od Doliny Bazarów zlokalizowano meczet Sulejmana Wspaniałego. Budowla pochodzi z XVI w. i stanowi idealny przykład osmańskiej myśli architektonicznej. Tajemne schodki zlokalizowane poniżej Targu Korzennego prowadzą urokliwymi uliczkami przed meczet Rustema Paszy. Nadzwyczajne wrażenie robi elewacja budowli, która w całości pokryta jest ceramicznymi płytkami.