Do najstarszych zachowanych zabytków w Antalyi należy Wieża Hıdırlık, która jest fragmentem murów miejskich z I wieku naszej ery. W II wieku naszej ery dobudowano jej górną część na planie koła. Pełniła ona rolę fortyfikacji i latarni morskiej. Łuk triumfalny, znany obecnie pod nazwą Bramy Hadriana to najlepiej zachowana budowla z czasówrzymskich. Został on wybudowany w 130 roku naszej ery, gdy cesarz Hadrian odwiedził miasto.

Słynny Żłobkowany Minaret będący obecnie jednym z najbardziej rozpoznawanych symboli Antalyi. Wzniesiono go za panowania sułtana seldżuckiego Alaeddina Keykobada. Z czasów Alaeddina Keykobada pochodzi również słynna Wieża Zegarowa. Została zbudowana w 1244 roku jako fragment murów miejskich, a zarazem wejście na stare miasto.

Na miłośników pamiątek starożytnych czeka w Antalyi Muzeum Miejskie, którego zbiory zawierają eksponaty od epoki kamienia, poprzez czasy starożytne, aż do epoki otomańskiej.

W samym centrum miasta położona jest jego najstarsza część zwana Kaleiçi, w której budynki z czasów osmańskich poprzedzielane są murami miejskimi z ery rzymskiej. Wąskie uliczki Kaleiçi to niepowtarzalny labirynt, w którym znajdziemy pensjonaty, restauracje i małe sklepiki z pamiątkami. Dla turystów w Antalyi wędrówka ulicami Kaleiçi to obowiązkowy punkt odwiedzin.