Fethiye jest miastem portowym. To właśnie port jest jednym z najczęściej odwiedzanych w mieście miejsc. Ogromne wrażenie robi bardzo długa promenada, zapewniająca niezapomniane widoki. Podczas spacery możemy podziwiać spokojnie kołyszące się morze, góry, a także mnóstwo łodzi oraz statków, które zacumowane są w porcie. Widok jak z widokówki, a do tego cisza i spokój, której bardzo brakuje w największych miastach Turcji.

Po spacerze we wtorki warto wybrać się na targ, który odbywa się w Fethiye tylko tego dnia. Zakupić można tutaj praktycznie wszystko, jednak nie poczujemy w czasie zakupów klimatu prawdziwej Turcji. Turyści, którzy planują tutaj swoje urlopy bardzo często wybierają się na wycieczkę do Kayaköy. Bardzo łatwo można dojechać tam wsiadając do odpowiedniego dolmusza. Na miejscu, można podziwiać piękne domy wykuwane w skałach.

Obszar ten jest całkowicie opustoszały. Stało się tak na wskutek wojny turecko-greckiej z 1923 r.. Grecy opuścili domy usytuowane na trzech pagórkach, a Turcy uznali to miejsce za przeklęte. W wyniku tego utworzono specjalne ścieżki, po których można się poruszać lub zwiedzać to miejsce własnym drogami poszukując ciekawych odkryć.

Po trudach zwiedzania Kayaköyi warto wybrać się na wieczorek turecki, który jest zjawiskiem charakterystycznym dla tego miejsca. W Fethiye swój początek bierze Szlak Licyjski, dający możliwość podziwiania piękna gór Taurus.