Antalya – to najbardziej popularny kurort w Turcji. Ma bogatą historię, ciepłe morze, piękne słońce, wspaniały wypoczynkowy charakter wpleciony w piękno nowoczesnej infrastruktury turystycznej, tworzy idealne warunki na wypoczynek.

Region, w którym znajduje się Antalya, w starożytności był centrum wszystkich mistycznych wydarzeń. Dziś nazywa się  „Riwierą Turecką” – dla naturalnego piękna i jego archeologicznych skarbów.

Miasto jest zbudowane na wysokości 39 metrów nad poziomem morza, na skalistym wybrzeżu i rozciąga się wzdłuż Zatoki Antalya. Tam ziemia i morze oddzielone są rozciągającymi się kilometrami plażami, a strzeliste strome klify na tle błękitnego nieba i głębokie jaskinie już tylko wzmacniają fantastyczne piękno tego miejsca. Czysta woda i piękno wybrzeża – to atuty Antalyi. W związku z tym, może ona konkurować z drogimi i odległymi kurortami z egzotycznych wysp.

Nowoczesne i komfortowe hotele różnych kategorii, liczne ośrodki sportowe, tętniące życiem kluby nocne, bary i restauracje, liczne sklepy – to wszystko przyciąga tysiące turystów z całego świata do Antalyi.