Antalya – aqualand park wodny, festiwal filmowy i sztuki, miejsca na zakupy.

Na wschodnim wybrzeżu Antalyi, jest park wodny „Aqualand” – największy ośrodek sportów wodnych na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie można angażować się we wszelkiego rodzaju sportach wodnych. Są zjeżdżalnie, duża liczba basenów o różnej głębokości, solarium i wiele innych. Z kolei Park „Atlantis” położony w górach, posiada baseny ze sztucznymi falami i kompleks rozrywki Discoland, a obok zjeżdżalni jest największa na dyskoteka na wolnym powietrzu w regionie Antalyi.

Festiwal Filmów i Sztuki Altyn Portakal (Golden Orange), który odbywa się na jesieni, przyciąga zarówno mieszkańców jak  i gości. Starożytny teatr Aspendos stwarza niezwykłą atmosferę dla niektórych przedstawień, koncertów i spektakli podczas festiwalu.

Antalya to świetne miejsce na zakupy. Na kolorowych wschodnich  rynkach i bazarach, w sklepach i butikach, które licznie występują w mieście, można kupić biżuterię, dywany, galanterię skórzaną i nie tylko.

Wielu turystów, którzy biegle znają język niemiecki lub angielski, woli zarezerwować wycieczki fakultatywne w lokalnych biurach podróży. Lista proponowanych wycieczek w lokalnych biurach podróży jest znacznie szersza, a ceny są znacznie niższe. Coraz bardziej też popularne są niezależne podróże w wynajętym samochodzie, ponieważ podróżni mogą wybrać własną trasę i czas podróżowania, a w dodatku, jest to wygodne i niedrogie.