Adana to jedno z największych miast tureckich, które jest zarówno centrum biznesowym tej części kraju, jak i naukowym i akademickim. Miasto położone jest na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Właśnie tutaj znajdują jedne z najlepszych uczelni wyższych tego kraju, a ponadto znany na cały kraj Uniwersytet Cukurowa.
Wokół miasta znajdują się bardzo żyzne gleby, na których uprawia się głównie bawełnę, dlatego też rolnictwo jest trzecią najważniejszą gałęzią w tym regionie. Jest to miasto o bardzo dużym zaludnieniu, a jeżeli dołożymy do tej liczby jeszcze turystów, to faktycznie jest to miasto przeludnione. Jest to więc miejsce idealne dla tych, którzy lubią tłumy, ruch i przede wszystkim chcą poznać bardziej nowoczesną stronę Turcji.

Adana- w poszukiwaniu historii

Jeżeli natomiast jedziemy do Turcji głównie po to aby zwiedzać starożytne zabytki i poszukiwać śladów historii, to na pierwszy rzut oka w Adanie będziemy zawiedzeni. Jeżeli natomiast spokojnie się rozejrzymy, to również w tej wielkiej aglomeracji znajdziemy wiele ciekawych historycznie miejsc jak na przykład:

– Wielki Meczet z okalającymi ogrodami
-Kampus Cukurowa
-Meczet Sabanci
-wykopaliska wokół miasta i wiele innych.