Ośrodek turystyczne w Asuan (Aswan). Klimat, pogoda i atrakcje turystyczne

Asuan to znany ośrodek turystyczny, położony w południowym Egipcie, nad wschodnim brzegiem Nilu. Jest to najsuchsze miejsce na świecie, zatem obojętnie w jakiej porze roku się tam wybieramy, to parasole na pewno nam nie będą potrzebne.

Klimat i pogoda.

Asuan znajduje się pod wpływem skrajnie suchego klimatu zwrotnikowego i tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, deszcze należą tam do prawdziwej rzadkości. Temperatury powietrza dochodzą nawet do 40’ C w dzień i wieją dość mocne wiatry, zwłaszcza w porze letniej. Cechą charakterystyczną dla tamtejszej pogody są duże różnice temperatur, które wynoszą nawet 40’ C. Zatem nawet gdy w dzień jest upalnie, to noc najpewniej będzie bardzo zimna, a często nawet i mroźna.

Atrakcje turystyczne.

Asuan to idealna baza wypadowa na zwiedzanie Egiptu. To właśnie w Asuan znajduje się imponująca tama na Nilu, która ma za zadanie zmieniać bieg rzeki. Na jednej z wysepek na Nilu znajduje się prawdziwa oaza, gdzie rosną wspaniałe egzotyczne rośliny i drzewa, których nie znajdziemy nigdzie w okolicznych, pustynnych terenach. Warto zobaczyć również kamieniołom granitu, w którego okolicach znajduje się imponujących rozmiarów, niedokończony obelisk i wspaniałe rzeźby. Świątynie, grobowce, mauzoleum i targ, to kolejne z atrakcji tego ciekawego miejsca.